X

Ethereum Vadeli İşlemleri Geliyor Mu?

Vadeli Emtia İşlemleri Komisyonu (CFTC) Ethereum (ETH) vadeli işlemleri hakkında açıklamalarda bulundu.
22:00
7 Mayıs 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Lider altcoin Ethereum (ETH) hakkında çıkan vadeli işlem iddiaları kullanıcıları daima heyecanlandırmayı başarıyor. Kripto paraların öncüsü Bitcoin (BTC) ile ilgili vadeli işlemler piyasaya sürüldüğünde olanlar kullanıcıların asıl heyecanlanma sebebini oluşturuyor. Bilindiği üzere Vadeli Emtia İşlemleri Komisyonu (CFTC), 2017 yılında BTC vadeli işlemlerini başlatmıştı. Bu tarihten kısa bir süre sonra da BTC fiyatı tüm zamanlar rekorunu kırmasıyla sonlanan bir boğa trendine adım atmıştı. CFTC tarafından Ethereum vadeli işlemleriyle ilgili bir açıklama yapılınca kullanıcıların ilgisi bu konuya bir kere daha yöneldi.

Ethereum Fiyatı

Haberin hazırlandığı anda 174 dolarlık fiyattan işlem gören Ethereum piyasadaki en değerli altcoin olarak dikkat çekiyor. CFTC tarafından ETH vadeli işlemlerine ilişkin yapılan açıklama kullanıcıların dikkatini çekecek bir potansiyele sahip. Coindesk’e yapılan açıklamada CFTC’li yetkililer komisyonun ETH vadeli işlemlerini düşünmeye hazır olduğunu dile getirdi. ABD merkezli bir düzenleyici olarak faaliyetlerine devam eden CFTC’nin kıdemli bir yetkilisi tarafından yapılan bu açıklama toplulukta yeni tartışmaların çıkmasına sebep olacak cinsten.

ETH Vadeli İşlemleri

İsminin gizli kalmasını tercih eden CFTC yetkilisi tarafından yapılan açıklamada, komisyonun böylesi bir türev piyasa aracından rahatsızlık duymayacağı ifade ediliyor. Yetkilinin yaptığı açıklamada kesin bir ürün adından bahsedilmiyor ancak şu ifadelere yer veriliyor:

Bir vadeli işlemler borsası bize geldi ve belirli bir ürünü başlatmak istediklerini söyledi. Eğer bu borsa bize, gerekliliklerimizle örtüşen belirli bir türev ürünle gelirse bence bu ürünün komisyonumuz tarafından onaylanma şansı yüksek olur.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar