Ethereum, Ripple ve Dogecoin’de Son Durum! Grafiklerle Fiyat Analizi!

Ethereum (ETH), Ripple (XRP) ve Dogecoin'de (DOGE) beklenen fiyat hareketi ne? İşte popüler altcoinlerde uzman görüşü!
00:32
8 Ocak 2023
Okuma Süresi: 3 Dakika

Lider akıllı sözleşme platformu Ethereum (ETH), Ripple (XRP), ve Dogecoin’de (DOGE) son durum ne? İşte grafiklerle fiyat analizi!

Ethereum (ETH)

Önde gelen akıllı sözleşme platformu olan Ethereum, son birkaç gün içerisinde 1.150 dolar ile 1.352 dolar arasında işlem görüyor. Ancak Aralık ayı içerisinde fiyat hareketi değişken olabileceği belirtiliyor.

Kripto para biriminde hareketli ortalamalar düzleşti ancak göreceli güç endeksi (RSI) pozitif bölgede, bu durum da boğaların küçük bir avantaja sahip olabileceğini gösteriyor. ETH fiyatı yükselir ve 1.272 doların üzerine çıkarsa, ETH/USDT paritesi 1.352 dolardaki genel dirence kadar yükselebilir.

Fiyat hareketindeki diğer bir olasılık ise kripto para biriminin fiyatının aşağı yönlü kırılması ve hareketli ortalamaların altına gerilemesidir. Bu durumda, parite 1.150 dolardaki kritik desteğe düşebilir. Bu seviye, boğalar ve ayılar arasında kıyasıya bir mücadeleye sahne olabilir.

Ripple (XRP)

Ripple 4 Ocak tarihinde 20 günlük EMA seviyesi olan 0,35 doların üzerine yükseldi. Ancak boğalar, günün mum çubuğundaki uzun fitilden görüldüğü gibi daha yüksek seviyeleri koruyamadı. Kripto para biriminin fiyatı bir geri dönüş yaşayarak 5 Ocak tarihinde simetrik üçgenin destek çizgisine geriledi. Her iki hareketli ortalama da aşağı doğru eğiliyor ve RSI negatif bölgede, bu durumda ayıların hakim olabileceğini gösteriyor.

Fiyat üçgenin altında kapanırsa, XRP/USDT paritesi 0,30 dolardan önemli desteğe doğru bir yolculuğuna başlayabilir. Varsayımın aksine Ripple fiyatı mevcut seviyeden yükselir ve 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarsa, destek hattı yakınında güçlü alım görülebilir. Parite daha sonra üçgenin direnç çizgisine ulaşabilir.

DOGE/USDT

Dogecoin’in 5 Ocak tarihinde 0,07 doların üzerine sıçradı. Bu durum kripto para biriminde ayıların her rahatlama rallisinde satış yaptığını gösterebilir. Kripto para biriminin fiyatı, alıcıların güçlü bir savunma oluşturduğunu ve 0,07 dolar desteğine geri döndü çünkü seviye düşerse, DOGE/USDT paritesi 0,06 dolara ve ardından 0,05 dolar yakınındaki hayati desteğe düşebilir. Negatif bölgedeki aşağı eğimli hareketli ortalamalar ve RSI, ayıların üstünlüğe sahip olduğunu gösterebilir. Boğalar durumu kurtarmak istiyorsa, fiyatı 20 günlük EMA ile 0,08 dolar arasındaki direnç bölgesinin üzerine çıkarmak zorunda kalabilir. Bu girişim 0,11 dolara doğru sürekli bir toparlanma başlatabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar