X


Ethereum London Hard Fork Güncellemesinin Ardından 2.800 Doları Aştı

Ethereum fiyatı London Hard Fork güncellemesinin ardından sert bir şekilde yükselişe geçti.
19:40
5 Ağustos 2021
Ethereum London Hard Fork Güncellemesinin Ardından 2.800 Doları Aştı

Ethereum için önemli bir güncelleme olan ve bugün gerçekleşen London Hard Fork güncellemesi başarılı bir şekilde tamamlandı. ETH fiyatı güncellenmenin tamamlanmasının ardından sert bir şekilde yükselişe geçti.

Ethereum London Hard Fork’u, bugün 12.965.000 blokta yayına girdi. EIP-1559, Ethereum İyileştirme Önerisi (EIP) arasında en çok konuşulan yükseltmelerden biriydi. EIP-1559’un gas ücretlerini azaltacağına dair yaygın bir algı olsa da, bu güncelleme yüksek dalgalanmayı ortadan kaldırmak için yalnızca işlem ücreti dilimini stabilize edecek.

Ethereum 2.800 Doları Aştı

London Hard Fork’unun tamamlanmasının hemen ardından Ethereum fiyatı sert bir şekilde yükselişe geçti ve son iki ayın en yüksek seviyesi olan 2800 doları aştı.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.
ETH/USD Grafiği

ETH/USD Grafiği

Günün erken saatlerinde 2.530 dolar seviyelerine kadar gerileyen Ethereum, bir saatlik zaman dilimlerinde birçok altcoinden daha iyi performans göstererek, 3.000 dolar seviyesine doğru bir yükseliş trendi başlattı.

Ethereum’daki bu sert yükselişin ardaından ETH hakkında açıklamalarda bulunan usta analist Michael van de Poppe, ETH’un yükselişine devam edebilmesi için 2.850 dolar direnç seviyesinin kırılması gerektiğini belirtti.

Usta analist Ethereum hakkındaki yorumlarını bir tweet ile paylaştı ve şunları söyledi;

“Ethereum, 2.535 dolarlık kritik seviyeden yukarı yönlü büyük bir sıçrama yapıyor. Ancak Ethereum, 2.850-2.925  dolar direnç seviyelerini henüz kırmadı. Ethereum’da 3.000 dolar seviyesinin aşılması için bu direnç seviyelerinin kırılması gerek.”

Öte yandan usta analist Rekt Capital, geçtiğimiz hafta Bitcoin’deki (BTC) önemli fiyat artışının altcoinlere olan ilginin yeniden artmasına ve fiyatların yükselmesine neden olacağını belirtmişti ve şu açıklamalarda bulunmuştu;

“Bitcoin, geçtiğimiz hafta güzel bir artış başlattı ve 42.000 dolar seviyesine kadar yükseldi. Fiyat şimdi düzeltmeye gitti ancak Bitcoin’in yeni bir artış başlatması muhtemel. Bununla birlikte, geçen hafta BTC’yi yaklaşık 42000 dolara hareket ettiren sermayenin bir kısmı şu anda bazı altcoin’lere akıyor.”

Ayrıca ETH/BTC paritesi birkaç hafta boyunca geçerli olan 0,07 seviyesinde önemli bir direnç elde etmeye hazır görünüyor.

Bitcoin’de Durum Ne?

İçeriğin hazırlandığı an itibarıyla sırada Ethereum 2.766 dolar seviyesinde mücadele ederken lider kripto para birimi Bitcoin 39.350 dolar seviyesinde işlem görmeye devam ediyor. Ayrıca Bitcoin günün erken saatlerinde 37.290 dolar seviyesine kadar geriledi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar