reklamı kapat

Ethereum İçin Alım Vakti Geldi Mi? ETH Fiyatı İçin Kritik Veri!

Ethereum fiyatında görülen düşüş artık sonlandı mı?
11:19
7 Eylül 2020

Toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum, 2 Eylül tarihinde başlayan düşüş trendi ile birlikte 316 dolar seviyesine kadar düşerek neredeyse %30 ve üzerinde bir gerileme yaşadı. Ethereum fiyatında görülen bu düşüş birçok yatırımcıyı korkutsa da aslında her düşüşün bir yatırım fırsatı olduğu da biliniyor.

Ethereum Sert Çakıldı

Peki Ethereum fiyatının neredeyse 310 dolara inmesi ve buradan 350 dolara çıkması, düşüşün tam olarak bittiği anlamına mı geliyor? Ethereum teknik analizine bakıldığında fiyatın 335 dolar ile 340 dolar dirençlerini kırdığı ve burada tutunmayı başardığı görülüyor. Yine de 100 saatlik basit hareketli ortalamanın oluşturduğu direnç hepsinden daha önemli olabilir.

Fiyat 370 dolar direnç noktasının altında yer almakta ve şu an için en önemli direnç noktasının bu olduğu görülüyor. Eğer Ethereum fiyatı 370 dolar noktasındaki direnci kırmayı başarabilirse gerçekten de yeni bir alım fırsatı ortaya çıkabilir. 350 dolar direnç noktası da bir o kadar önemli ve ETH bu direnç noktasının üstünde kaldığı sürece piyasaya akan para da artacaktır.

ETH Fiyatında Geri Dönüş Sinyalleri

İlk önemli destek noktasının ise 340 dolar seviyesinde yer aldığı görülüyor. 340 dolar seviyesinin altına inilmesi fiyatı tekrar 310 dolar bandına yani tehlikeli noktalara kadar çekebilir. Saatlik MACD indikatörü yavaş yavaş ayı piyasasının etkisine girmekte olsa da RSI 50 seviyesinin altında ve yakında yükseliş yaşanabileceğine işaret etmekte.  ETH fiyatı kısa süre içerisinde eski seviyesine geri dönme sinyalleri verebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.