X


Ethereum Google Aramalarında Dibi Boyladı!

Ethereum'un (ETH) Google üzerinde aranma sayısı resmen dibi gördü.
18:00
10 Aralık 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Yakın tarihte Istanbul hard fork’u geçiren Ethereum‘un (ETH) Google üzerindeki aranma sayısı, kesinlikle ünlü kripto para birimi hakkında bir şeylerin ters gittiğini göstermekte.

Bitcoinist kaynağının aktardığı bir habere göre, toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi şu sıralar çok ilginç bir dönemden geçiyor. Google arama verilerine göre 20 dolarlık birim fiyata sahip olduğu dönemden bile daha az popüler gözüken ETH, 100 aramanın sadece 4 tanesinde kendisine yer bulabilmekte.

Ethereum’un aramalar konusunda en düşük seviyeye indiği dönem ise 2019 yılının Ekim ayı ve 100 aramada 3 olarak gözükmekte ve bu da aslında mevcut durumun ne kadar vahim olduğunu kanıtlıyor. 2016 yılının Nisan ayında bile Ethereum’un Google üzerindeki aranma sayısı 100 üzerinden 5 olarak gözükmekteydi.

Ethereum (ETH) Istanbul Hard Fork’u Nasıl Tepki Aldı?

Ethereum’un bu haberden de okunabilecek üç önemli gelişmesinin sadece 1 tanesi gerçekleşti ve ETH yatırımcıları yükseliş için gözünü diğer iki önemli olaya çevirmiş durumda.

Gelişmelerin ilki olan Ethereum’un Istanbul hard fork‘u ne yazık ki beklenen yükselişi getiremedi ve geliştirici Lucas Nuzzi’nin belirttiği üzere yeni getirilen SSTORE değişiklikleri binlerce merkeziyetsiz uygulamanın hata vermesine ve ağın sekteye uğratılmasına yol açtı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar