X


Ethereum Geliştiricisi Virgil Griffith Serbest Bırakılacak!

Virgil Griffith'in tutukluluk hali bitti.
08:00
3 Aralık 2019
Okuma Süresi: < 1 Dakika

Geçtiğimiz günlerde Kuzey Kore’ye yaptırımları aşmak için yardım ettiği gerekçesiyle ABD hükümeti tarafından ülkeye girdiği an tutuklanan ve 30 yıllık bir hapis cezası ile karşı karşıya kaldığı belirtilen Ethereum (ETH) geliştiricisi Virgil Griffith, duruşma öncesinde serbest kalacak.

Griffith’in Tutukluluk Hali Kalktı

Buradaki haberde de belirtilene göre, Griffith’in blockchain ve kripto para teknolojilerini özellikle ABD tarafından uygulanan yaptırımları aşmaları için Kuzey Kore’ye anlattığı ve hükümetten Kuzey Kore’ye gitmek için izin istemesine rağmen bunun kendisine verilmediği gelen bilgiler arasında yer alıyor. Pazartesi günü ilk duruşmasına çıkan Griffith ve avukatı Brian Klein, aslında beklenmeyen bir zafer elde etti.

Klein’in yaptığı basın açıklamasına göre Griffith kefalet ödedikten sonra hapishaneden çıkartılacak ve diğer duruşmada aksi bir karar çıkmazsa tutuksuz yargılanacak:

”Bugün hakimin, Virgil’in diğer duruşmaya kadar serbest kalmasını belirten kararını aldığımız için çok mutluyuz. Bu soruşturmada kesinleştirilmeyen suçlamalar var ve bunlara sonuna kadar karşı geleceğiz. Virgil bütün hikayenin ve doğruların ortaya çıkabileceği mahkeme gününü iple çekiyor.”

Avukat Brian Klein daha önceki davalarında da Charlie Shrem gibi siber dünyanın oldukça önemli ve üst düzey kişilerini temsil etmişti. Alanında en iyilerden birisi olarak bilinen Klein’in, Cameron ve Tyler Winklevoss kardeşleri hukuk davasında alt ettiği de bilinmekte.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar