reklamı kapat

Ethereum Geliştiricisi: Bu İndikatör ETH Fiyatı Hakkında İpucu Veriyor

Ethereum fiyatının yükselişi, EthHub'ın web trafiği ile ilişkili mi?
17:00
25 Nisan 2020

Ethereum (ETH) bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 195 dolara kadar çıktı ve son 48 saatlik süre içerisinde %10 gibi etkileyici bir artış yakaladı. Buna rağmen kimse 23 Nisan tarihindeki Bitcoin yükselişinden önce ETH’nin böylesine hızlı yükseleceğini tahmin etmiyordu.

Bir Ethereum geliştiricisi ve EthHub isimli eğitsel projenin kurucu ortağı Anthony Sassano ise oldukça ilginç bir teori ortaya attı. Sassano, Ethereum fiyatını önceden tahmin etmeye yarayacak bir indikatör bulduğunu ve bunun EthHub ile ilgili olduğunu belirtti.

Ethereum Fiyatı İle Doğru İlişkili İndikatör Ne?

Sassano’ya göre Ethereum fiyatının 5 Nisan ile 25 Nisan tarihleri arasındaki %30’luk yükselişi, bir indikatörde açık açık gösterildi. EthHub’un çektiği web trafiğinin de aynı tarihler arasında %30 artış elde ettiğini vurgulayan Sassano, hem fiyatın hem de web trafiğinin benzer yükseliş elde etmesinin tesadüf olamayacağını ileri sürdü.

Sassano’nun ifadesine göre EthHub’a gelen kullanıcıların ve web trafiğinin büyük bir kısmı nasıl Ethereum alınacağını sordu. Bu da aslında söz konusu ilişkinin tamamen tesadüfi olmadığını ve gerçekten de bir bağ oluşmuş olabileceğini gösteriyor.

Sassano yukarıdaki tweet’i yarı şaka yarı ciddi şekilde atmış olsa da gerçekten de ana akım kitlelerin ilgisinin artması fiyatı yukarı çekebilecek bir sebep olabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.