X


Ethereum Foundation Virgil Griffith Hakkında Açıklama Yaptı!

Ethereum Foundation kendi geliştiricisi Virgil Griffith'i savunmadı.
22:00
1 Aralık 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Ethereum (ETH) topluluğu bundan birkaç gün önce meydana gelen bir olayın etkisiyle hala çalkalanmaya devam ediyor. Ethereum’un tanınan geliştiricilerinden Virgil Griffith, ABD hükümetinin izin vermemesine rağmen Kuzey Kore’ye giderek kripto paralar ve blockchain ile ilgili bir konferansa katıldığı için tutuklanmıştı.

Ethereum Foundation, Griffith’i Desteklemedi

ABD’nin Griffith’e yönelttiği suçlama ise Kuzey Kore’ye yaptırımları aşması için blockchain ve kripto para birimleri hakkında ders vermek, yaptırımların nasıl bu yolla aşılacağını göstermek oldu. Ethereum Foundation bu konuda ilk gün sessizliğini korusa da sonunda beklenen açıklama geldi. Ethereum Foundation tarafından yapılan açıklamada, Griffith’e yönelik bir destek emaresine ise rastlanmadı:

”Ethereum Foundation Virgil Griffith’e yakın zamanda yapılan suçlamaların farkındadır. Kurumumuzun Adalet Bakanlığı tarafından belirtilen herhangi bir eyleme katılmadığını ve Griffith’in seyahatini ne onayladığımızı ne de desteklediğimizi belirtmek isteriz. Bu, Griffith’in kendi kişisel kararıydı ve durumun Ethereum Foundation ile bir alakası bulunmamakta.”

Griffith’e yöneltilen suçlardan birisi ise,  Güney Kore ve Kuzey Kore arasında işlem yapacak bir kripto para borsası kurmaya çalışmak oldu. Bu durum ABD tarafından uygulanan yaptırımları aşmak anlamına geldiği için, Griffith’in 30 yıla kadar hapis cezası alabileceği belirtilmekte.

Aslında yaşanan bu olay sadece Ethereum topluluğunu değil, genel olarak bütün kripto para piyasasını ikiye böldü. Roger Ver bile Griffith’e destek verirken, Ver’in eski ortağı Calvin Ayre bunu vatan hainliği olarak ifade etti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar