X


Ethereum Fiyatı ve Yorumları: ETH İçin Önemli Seviyeler!

Piyasa hacmi bakımından en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum (ETH), 3.000 dolarlık önemli seviyenin üzerinde işlem görüyor.
09:20
24 Eylül 2021

Bitcoin ile birlikte hareket eden ikinci en büyük kripto para birimi Ethereum (ETH), karışık sinyaller vermeye devam ediyor. Peki, ETH fiyatı için önemli seviyeler, destek ve dirençler hangi noktalar?

Ethereum Fiyatı

Ethereum yazının kaleme alındığı an itibarı ile 3.068 dolardan işlem görüyor ve son 24 saatte ETH’nin yaklaşık olarak %5 değer kaybettiği görülüyor. Bunun yanında son bir haftada %13 değer kaybeden ETH, son 1 ayda da %4 düşüş yaşadı.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Analistlere göre eğer ETH, 3.000 dolar üzerinde kalır ve 3.200 dolarlık direnci kırarsa bu bir ralli sinyali olarak nitelendirilebilir. Ancak 3.000 dolarlık önemli destek kaybedilirse 2.800 dolarlık güçlü direnç test edilebilir.

Ethereum Önemli Seviyeler

Günümüzde kripto para birimlerinin oldukça volatil olduğu ifade edilebilir. Fiyatlar bir gün yükselirken ertesi gün düşüşe geçebiliyor. Bu karışık piyasada Ethereum için en önemli seviyenin 3.000 dolar olduğu düşünülüyor. 3.000 doların kaybedilmemesi ETH için yükseliş sinyali olarak nitelendiriliyor.

Buna ek olarak eğer ETH 4.000 dolara doğru harekete geçmek istiyorsa 3.200 dolarlık önemli direnci kırmalı. 3.200 dolarlık direncin kırılması ile de 3.500 dolarlık direnç test edilebilir. Bu seviyenin kırılımı ise 4.000 dolar doğru hızlı bir hamle olmasını sağlayabilir.

Bunun yanında eğer 3.000 dolar aşağı yönlü kırılırsa 2.800 dolar ve ardından 2.500 dolarlık dirençlerin test edildiğini görebiliriz.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar