reklamı kapat

Ethereum Fiyatı İçin En Kritik Nokta Belli Oldu

Ethereum fiyatı yükselmeye devam edebilecek mi?
15:42
31 Ağustos 2020

Bitcoin fiyatının Pazar gecesi yükselişe geçmesi ile beraber Ethereum fiyatında da yukarı yönlü hareketlenme görüldü. ETH/USD paritesinin bir anda %4 artış ile 420 dolar seviyesinin üstüne kadar çıkması, yatırımcıların da yükseliş beklentilerini arttırdı.

Erhereum fiyatı aslında direkt  olarak Bitcoin ile harekete geçse de bunun yükselişinin BTC’yi geride bıraktığı görülüyor. Bu da daha önceki aylarda olduğu gibi yine Ethereum’un bağımsız bir hareketlilik dönemine girdiğine işaret etmekte. Daha önce benzer bir durum yaşandığında 450 dolar direncine kadar çıkan ETH, bu sefer karşısında kritik bir engele sahip.

Ethereum’u Bekleyen İki Kritik Direnç

Teknik analize bakıldığında ETH fiyatının özellikle 432 dolar ve 455 dolar noktalarında büyük iki destekle karşı karşıya olduğu görülüyor. Eğer Ethereum yatırımcılarının yarattığı alış baskısı önce 432 dolar, devamında ise 455 doları kırabilirse fiyatın 500 dolara kadar çıkma şansı olduğu söyleniyor.

Tabii ki ETH fiyatının yükselişi için Bitcoin’in de sabit durması veya yükselmeye devam etmesi gerekiyor. Bitcoin fiyatında düşüş bekleyen analistlerin sayısının artması ve BTC’nin haftalık düşüş odaklı bir açılış yapması, kesinlikle ETH yatırımcılarını da korkutmakta. Eğer BTC 11.000 doların altına düşerse ETH yatırımcılarının beklediği 450 dolar seviyesini görmek de hayal olabilir.

Yine de ETH fiyatının 2019 yılının sonunda ve 2020 yılının başında BTC’den bağımsız yükseliş elde ettiği görülmüştü. Eğer 455 dolar direnci başarılı bir şekilde kırılabilirse bunun bir benzerine tanıklık edebiliriz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.