X

Ethereum Fiyatı: ETH’da Her Sinyal Artışı İşaret Ediyor!

Analistlere göre ETH’da hem on-chain hem teknik göstergeler artış sinyali veriyor.
13:06
24 Ekim 2020

Lider kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) yükseliş trendinin yaşandığı bu günlerde, piyasa hacmi bakımından en büyük altcoin olan Ethereum’un da (ETH) bir artış trendinde olduğunu görüyoruz. Geçtiğimiz yedi gün içinde, ETH bu 370 dolar bölgesinden 410 dolara  çıkarak %10 civarında değer kazandı. Boğa trendlerini destekleyen temel ve on-chain trendler olduğu için ETH’nin daha da yükselmesi bekleniyor.

Ethereum Fiyatı

Analistlere göre, on-chain verilerde artışlar olduğu için Ethereum önümüzdeki gün ve haftalarda yükselişine devam edecek.

Bir blockchain analiz firması olan Santiment, kısa süre önce aşağıda görülen grafiği paylaşarak madencilerin satış yapmadığı halde aktif ETH adreslerinin sayısının arttığını gösterdi ve konuyla ilgili olarak, “Ethereum’un 420 dolarlık fiyat engelini tekrar aşma arayışı için iyi haberler ve kötü haberler var. İyi haber şu ki, madenciler satış yapmıyor ve yaratılan yeni ETH adreslerinde büyük bir artış var, ayrıca önceden var olan adresler de faaliyette bir artış gösterdi. Kötü haber şu ki, sosyal duyarlılık coşkulu bir bölgede sınırlanıyor ve günlük aktif mevduatlar büyük ölçüde arttı.” ifadelerini kullandı.

Teknik Göstergeler de Artışı Destekliyor

Analistlerin açıklamalarına göre Ethereum’da teknik göstergeler de pozitif sinyaller veriyor. Analistler ve yatırımcılar, 395 dolarlık bölgenin üzerindeki her artış hareketinin ETH’u 490 dolara daha da yaklaştırdığını düşünüyor.

Yapılan açıklamalara göre 390-400 dolar bandındaki yukarı yönlü hareketler Ethereum boğa durumu için çok önemli.  Ethereum’un bu bölgenin üzerinde kalabilmesinin önümüzdeki haftalarda daha yüksek seviyelerin görülmesi ile sonuçlanacağı ifade ediliyor.

Bununla birlikte eğer Cadılar Bayramı etkisi Bitocin’de kendisini gösterirse ETH da BTC’yi takip ederek yükseliş ivmesini hızlandırabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar