X

Ethereum Fiyat Analizi: ETH’da Fiyat Sıkışıklığı Yaşanıyor

Elde edilen son verilere göre Ethereum’da şu anda bir fiyat sıkışıklığı yaşanıyor eve bu sıkışıklığın hangi yönde kırılacağı önem taşıyor.
10:10
29 Mayıs 2021

Geçtiğimiz hafta tüm piyasa ile birlikte büyük düşüş yaşadıktan sonra kayıpların bir kısmını telafi etmeyi başaran Ethereum’da (ETH), yukarı yönlü grafikler durmuş olsa da boğalar hala kontrolü ele geçirmeye çalışıyor.

Ethereum Fiyatı

Geçtiğimiz hafta yaşanan büyük düşüş sırasında 1.730 dolar bandına kadar gerileyen ETH, bu düşüş öncesinde 4.370 dolar ile kendi rekorunu kırmıştı. Her ne kadar düşüş sonrasında toparlanmış olsa ve yazının kaleme alındığı anda 2.547 dolardan işlem görüyor olsa da henüz yatırımcıların eski heyecanlarına dönmediği görülüyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Düşüşlerle birlikte satış baskısının da arttığı düşünüldüğünde aslında yatırımcıların temkinli davranıyor olması normal bir durum olarak karşımıza çıkıyor. Çünkü piyasa hacmi bakımından en büyük ikinci kripto para olan Ethereum, ciddi bir düzeltme yaşadı ve henüz 3.000 dolarlık psikolojik seviyenin üzerine yeniden çıkılabilmiş değil.

Ancak bu noktada, 1.700 doların güçlü bir destek oluşturduğu ve pivot seviye olarak görülen 2.500 doların üzerine çıkılmış olmasının boğaların mücadeleyi bırakmadığı şeklinde yorumlanıyor olmasını belirtmek gerekiyor.

ETH’da Fiyat Sıkışıyor.

Analistlerin açıklamalarına göre şu anda ETH’da fiyat sıkışıyor ve sıkışmanın hangi yönde kırılacağı büyük önem taşıyor. Hızlı bir toparlanma ile ETH’da 2.000, 2.200 ve 2.500 dolarlık seviyelerin üzerinin görülmesi ise umutların bitmediği yorumlarının yapılmasına sebep oluyor.

Analistlere göre fiyat sıkışıklığının yukarı yönlü olarak güçlü bir kırılması 3.000 doların ve ardından 3.300 doların test edilmesini sağlayabilir. Bu seviyelerin yukarısında ise 3.800 doların önemli bir direnç olarak karşımıza çıkacağı düşünülüyor.

Bunun yanında Ethereum fiyatında satış baskısının yeniden artması ve aşağı yönlü bir kırılmanın yaşanmadı 2.000 doların yeniden test edilmesine sebep olabilir. Eğer satış baskıları durmaz ve boğalar güç kaybederse de düşüşün 1.650 dolara kadar derinleşebileceği düşünülüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar