X

Ethereum (ETH) Yüzde 15 Artsa da Tehlike Sürüyor: Düşüş Kapıda

Ethereum fiyatlarındaki yükseliş geçici mi?
15:17
11 Eylül 2020

Ethereum fiyatı 2 Eylül tarihinde başlayan sert düşüş trendi ile birlikte 310 dolara kadar gerilese de başarılı bir sıçrama yapmayı başardı. 310 doları gören ETH/USD işlem çifti geçtiğimiz günlerde yeniden 360 dolara kadar çıktı. Bu da 310 dolar seviyesinden yaklaşık olarak %15 yükseliş elde edildiğini gösteriyor. Peki bu yükseliş ile her şey rayına oturdu mu?

Ethereum’da Ralli Hala Başlamadı

Kripto para analistlerinin önemli bir kısmı %15’lik yükselişe rağmen Ethereum’un henüz istenilen ralli noktasına gelemediğinde hemfikir. Önde gelen bir kripto para analisti 9 Eylül tarihinde paylaştığı grafiğinde 360 dolara çıkan ETH’nin düşüş yaşayacağını belirtmişti.

Credible Crypto, 360 dolara gelinmesinden sonra 330 dolara, buradan 325 dolara ve son olarak 311 dolara kadar düşüşlerin görülebileceği konusunda uyardı. Olası yükselişin ise 384 dolar seviyesinden sonra güçlü bir ralli şeklinde kendini göstereceğini vurgulayan analist, bu vakte kadar gerçek bir yükseliş beklenmemesi gerektiğini vurguladı.

Gerçekten de analistin tahmin ettiği gibi fiyat 360 dolar direnç noktasında takılıp kaldı. 373 dolara kadar değen ETH‘nin yaşadığı bu düşüş ise analistin 325 dolar tahminini haklı çıkabileceğini ve fiyatın bu seviyeye kadar gerileyebileceğini düşündürüyor.

Ethereum ağındaki olağandışı gelişmeler de yakında ya büyük bir kırılma ya da düşüş görüleceğini işaret ediyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar