X

Ethereum (ETH) Yeniden 3.000 Doları Aştı! Büyük Ralli Başlıyor Mu?

Borsalarda kalan Ethereum (ETH) miktarı ve kurumsal yatırımcıların yönelimi, peki fiyat ATH yapabilecek mi?
18:22
26 Eylül 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Sabah Huobi haberiyle birlikte piyasalar ufak bir düşüş yaşasa da şimdilik toparlanıyor. Bu genel yükselişten payını alan Ethereum (ETH) gün içinde 3.042 dolara kadar çıktı. Yaşanan 2.730 dolar dibi yatırımcıları endişelendirse de önemli destek seviyesi kaybedilmedi ve yeniden 3.000 dolar seviyesi kazanıldı. Peki yükseliş devam edecek mi?

Ethereum (ETH) Yükseliyor

Yükseliş JPMorgan & Chase raporundan ve kurumsal yatırımcıların ETH vadeli işlemlerine yığılmasından kaynaklanıyor. Bitcoin (BTC)’inden daha fazla değer kazanan Ethereum (ETH) bazı altcoinler tarafından da takip ediliyor.

Uniswap borsasının yerel varlığı UNI bugün %20’ye yakın yükseliş yaşadı. Ethereum (ETH) katili olarak isimlendirilen Solana (SOL) ve Cardano (ADA) ise bu yükselişten tam bir şekilde paylarına düşeni alamadı. İkisi de yazı hazırlandığı sırada %3 yeşil yanıyor.

JPMorgan & Chase’den gelen rapor kurumsal yatırımcıların Ethereum vadelileri için daha fazla riski göze aldığını söylüyordu. JPMorgan analistleri DeFi ve NFT alanındaki hacmi Ethereum (ETH) için itici güç olarak görüyor. Chicago Ticaret Borsası (CME) verilerine dayanan raporda kurumsal yatırımcıların ilgisine değiniliyor.

Üstelik borsalardaki sıcak Ethereum (ETH) rezervleri de azalmaya devam ediyor. Güncel veriler borsalarda sadece 18,44 milyon Ethereum kaldığını söylüyor. Üstelik yüzbinlerce Ethereum (ETH) yakıldı ve yakılmaya devam ediyor. Arzın sürekli olarak daralıyor olması yakın zamanda bir fiyat patlaması ihtimalini akıllara getiriyor.

Ethereum (ETH) Biriktiriyorlar

PostyXBT tarafından paylaşılan grafiğe göre (aşağıda) son Ethereum (ETH) düşüşlerinde daha fazla yatırımcı stok yapmayı tercih etti. Düşüşü değerlendiren yatırımcılar ellerindeki Ethereum miktarını artırdı.

Ünlü analiste göre bugün yapılacak haftalık kapanışın Ethereum (ETH) için ekstra önemi bulunuyor. Eğer fiyat güçlü kalabilirse önümüzdeki hafta için daha iyi şeyler söyleyebiliriz. Bağımsız analist ETH fiyatı için yukarı yönlü hareketin başlayacağına inanıyor.

Daha önce pek çok uzmandan 10.000 veya 5.000 dolar gibi hedefleri duymuştuk. Piyasalara yağan FUD biraz gevşerse bu hedeflerin gerçek olma ihtimali bulunuyor. Çin artık son sert açıklamalarını da yaptı ve kripto paraların tamamen yasak olduğunu duyurdu. Elbette bunu daha önce defalarca yapmıştı ancak piyasa bunu zayıf fiyatladı. Yani Çin’den gelebilecek yeni bir yasak açıklamasının artık piyasada çok karşılığı olmayacak gibi görünüyor.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar