X

Ethereum (ETH) Yatırımcılarının Yüzde 95’i Karda!

Elde edilen son bilgilere göre piyasa hacmi bakımından en büyük altcoin olan Ethereum’un yatırımcılarının yüzde 95’i karlı durumda.
13:22
15 Ekim 2021

Piyasa hacmi bakımından en büyük altcoin olan Ethereum (ETH), sergilediği fiyat hareketi ile önemli dirençleri kırarak yükseliş grafiğini sürdürüyor. Güncel veriler değerlendirildiğinde ETH yatırımcılarının çok büyük bir kısmının karda oldukları görülüyor.

ETH Yatırımcılarının %95’i Karda

Ethereum 3.750 dolar ile 3.800 dolar bandında hareket ederken elde edilen verilere göre şu anda ETH yatırımcılarının %95’i kripto para birimini mevcut fiyatlardan daha az değerlerde satın almış durumda. Dolayısıyla şu anda ETH yatırımcılarının yüzde 95’i karda ve bu durum bir boğa piyasasında olduğumuzun yorumlarının yapılmasını sağlıyor.

IntoTheBlock tarafından sağlanan veriler, Ethereum sahiplerinin sadece %4,6’sının zararda olduğunu gösteriyor. Yani sadece %4,6’lık kesim mevcut fiyatların daha üzerinden bir değerde ETH satın almış durumda. Bu alımların ise bir önceki boğa koşusu sırasında 4.000 dolar üzerindeki fiyatlardan yapıldığı ifade ediliyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Ethereum Fiyat Artışı

Bundan bir önceki fiyat artışları her ne kadar ETH 2.0’ın etkisi olsa da genel piyasa yükselişi tarafından desteklendi. Ancak analistler yaşanan son artışların ETH yakma adımı ile desteklendiğini ifade ediyor.

Dolayısıyla yakımlar gerçekleşmeye devam ettikçe Ethereum fiyatlarının özellikle uzun vadede daha yüksek seviyeleri göreceği düşünülüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar