X

Ethereum (ETH) Yatırımcılarını İlgilendiren Haber, Stratejistten Geldi

Ethereum ağı ne durumda?
12:42
19 Ekim 2020

Toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum’un (ETH) Ağustos ayı sonlarında 490 dolar seviyelerine kadar çıkması yatırımcılara umut verse de bir türlü 500 dolar üzeri kapanış yapılamadı. ETH fiyatı bunun devamında 310 dolara kadar geriledi ve piyasadaki 1 aylık ayı etkisi en çok ETH’yi vurdu.

Ancak şu an ETH fiyatının yeniden toparlandığı ve 375 dolar seviyelerine kadar çıkarak burada konsolidasyona başladığı görülüyor. DTCCapital kurucusu ve ünlü stratejist Spencer Noon ise Ethereum’un uzun vadeli temellerinin hiç olmadığı kadar sağlam olduğunu belirterek aslında ETH yatırımcılarına bekledikleri bir sinyal verdi.

Ethereum İçin Her Şey Yolunda

Ethereum ağındaki kullanıcı sayısı, özellikle DeFi piyasalarına yönelik ilgiden kaynaklı olarak büyüyor. Bunun yanı sıra günlük aktif cüzdan adresleri sayısı, genel işlem hacmi  ve ETH ağının kullanımı da devamlı olarak artmakta. Noon, bunların temel faktörler olduğuna değinerek şu an ETH’nin önemli bir fiyat yükselişine hazırlanmakta olabileceğini belirtti.

Gerçekten de Ethereum‘un Eylül ayından sonra önemli bir toparlanma yaşadığı görülüyor. ETH fiyatının eski seviyelerine dönmesi ve yeniden 500 doları test etmeye başlaması ise beklenen kırılmayı yaşatabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar