reklamı kapat

Ethereum (ETH) Yatırımcılarına Sert Uzman Uyarısı!

Ethereum fiyatı yükseliş şansını kaybetmiş olabilir.
13:22
21 Eylül 2020

Ethereum (ETH) toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi olmasına rağmen kesinlikle şu sıralar piyasada lider kripto para birimi Bitcoin’den çok daha fazla konuşulmakta. ETH’nin bu kadar fazla konuşulma sebebi ise fiyat artışı veya yükselişinden çok taban hazırladığı kripto paraların yaşadığı hareketlilik olarak biliniyor.

Uniswap kripto para borsasının kendi token’ı UNI’nin piyasaya sürülmesinden sonra Ethereum ağındaki kapasite neredeyse %100 oranında doldu ve ağ katılımcıları zor günler yaşamaya devam ediyor. Buna ek olarak Yearn Finance gibi diğer önde gelen projeler de bu durumdan sert bir şekilde etkilendi.

Ethereum Ağı Sert Düşüşü Tetikleyebilir

Uzmanlar ise Ethereum ağının buna çok fazla dayanamayacağını ve fiyatın sert bir şekilde düşmeye devam edeceğini düşünmekte. ETH bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 368 dolardan işlem görüyor olsa da bir analist yakında 350 doların altına kadar iniş yaşanacağını düşünmekte.

Analist Chase NL, paylaştığı grafikte de ETH’nin 350 dolara kadar gerileyeceğini vurguladı. Bu desteğin altına inilmesi ise fiyatı 334 dolara kadar düşürebilir ve devamında 300 dolar desteği kaybedilebilir. Analist bu sebeple yatırımcılara özellikle ETH fiyatı için 350 dolar desteğine dikkat etmeleri gerektiği çağrısında bulundu.


Ethereum’un sert bir düşüş yaşaması bütün kripto para sektörünü kötü etkileyebilir ve DeFi prolerinin hemen hemen hepsi sert gerileyebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.