X


Ethereum (ETH), Neo (NEO) ve Ravencoin (RVN) Fiyat Analizi

Ethereum, NEO ve RVN Coin'de son durum.
21:05
22 Mart 2021

Kripto para piyasasının hiç bitmeyecekmiş gibi devam eden yükselişi, son 2 haftada yaşanan düzeltmeye takıldı. Bitcoin fiyatının 61.000 dolar üzerinden 54.000 dolara kadar düşmesi altcoinlerin de darbe almasına yol açtı.

Ethereum Fiyatı Desteğin Altına İnmedi

Toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum (ETH), Bitcoin’in bu düşüşü karşısında ise nispeten daha dirençli çıktı. Bitcoin son 7 günde %4 değer kaybederken Ethereum fiyatı %4,5 ile sınırlı kaldı. Bitcoin’in daha önceki düşüşlerinde neredeyse 2 kat gerileyen ETH’nin şimdi ise %4,5 ile sınırlı kalması umut veriyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Ethereum fiyatının çok sert bir darbe almamasının sebebi ise yaklaşan güncellemeler olabilir. Berlin hard forkundan sonra gelecek olan London hard forku ile uzun süreden beri beklenen EIP-1559 da aktif edilecek. ETH fiyatı bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 1.781 dolardan işlem görüyor ve kritik direnç 1.880 dolar olarak görülmekte. 1.880 dolar direncinin kırılması Ethereum fiyatına hızlı bir şekilde 2.200 dolar rekorunu getirebilir ve tüm zamanların rekoru kırılabilir. ETH fiyatı olası bir düşüşte ise 1.400 dolar desteğine kadar gerileme ihtimaline sahip. Bu desteğin altına inilmesi, trendin tersine dönmesi ile sonuçlanır.

NEO, Beklenen Yükselişi Sergileyemedi

Ethereum fiyatı tüm zamanların rekorunu kırıp bunun üzerine yaklaşık 1.000 dolar eklese de Çin’in Ethereum’u olarak bilinen NEO benzer bir performans sergileyemedi. NEO fiyatı 45 dolar seviyesine kadar gelse de buradaki direnci kırıp beklenen 90 dolar noktasına ulaşamadı.

NEO 2.0 ile beklenti inanılmaz bir şekilde artsa da bunun hayata geçirilme süresi düzeltme periyoduna denk geldi ve NEO’nun yükselişi yarıda kaldı. Yine de fiyatın 2 ay önceye göre %100 artması, bekleyen yatırımcıları bir nebze de olsa memnun etmiş olabilir. NEO için buradan sonraki kritik direnç 58 dolar olarak biliniyor.

RVN Fiyatı Zirvede Tutunuyor

Tüm zamanların rekorunu kıran ve Türkiye’deki kripto para borsalarının sistemlerinin kilitlenmesine neden olan RVN, rekorunu korumayı başardı.

RVN fiyatı 0,27 dolar ile tüm zamanların rekorunu kırdı ve bir düzeltme sonrasında yeniden aynı seviyeye kadar yükseldi. RVN fiyatı için bundan sonraki psikolojik direnç ise 0,30 dolar ile 0,50 dolar olacaktır.

RVN/USD işlem çiftinde 0,12 doların ise şu an en güçlü desteklerden birisi olduğu görülüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar