X


Ethereum (ETH) Londra Güncellemesi Meyvelerini Vermeye Başladı! Detaylı Analiz ve Beklentiler!

Ethereum güncellemesi fiyatta önü alınamaz bir hareketi başlattı.
21:22
25 Ağustos 2021

Londra hard forku sayesinde 92.500 Ethereum yakıldı. Daha fazlası da yakılmaya devam edecek. Yıllık yaklaşık toplam arzın %4’ü bu güncellemeyle birlikte daralacak. Yani Ethereum (ETH)’a talep aynı bile kalsa yıllık %4 fiyat artışı beklenebilir. Üstelik stake edilebilen Ethereum ile borsalardaki dolaşım arzı da daralıyor.

Ethereum (ETH)

Blockchain analitik firması CryptoQuant tarafından sağlanan verilere göre borsalardaki Ethereum rezervleri 26,26 milyondan 19,22 milyona geriledi. Yani kripto para yatırımcıları Ethereum stake konusunu önemsiyor ve ilgi gösteriyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Geçtiğimiz yıla göre borsalarda bulunan Ethereum miktarının azalması elbette fiyatlara da yansıdı. Ağustos 2020 tarihinde 407 dolar olan Ethereum (ETH) %730 artışla bugünlerde 3.190 dolardan alıcı buluyor. Ethereum yatırımcılarının önemli kısmı uzun vadeli hedeflerini koruyarak borsalardaki varlıklarını çekiyor. Soğuk cüzdanlarına veya stake havuzuna çekilen bu Ethereum’lar aktif ticarette kullanılmıyor. Doğal olarak arzı azalan ve talebi artan ürün burada Ethereum (ETH) oluyor.

Ethereum Arzı Daralıyor

Her geçen gün toplam Ethereum (ETH) miktarı azalıyor. Madenciler tarafından üretilen ETH’ler EIP-1559 güncellemesi sayesinde tek tek yakılıyor. Bu ayın başında gelen Londra güncellemesi artık ağdaki işlemlerden doğan ücretlerin bir kısmının yakılmasına sebep oluyor.

Bu sayede Ethereum (ETH) şimdilik deflasyonist bir yapıya dönüştü. EIP-1559’un yayına girmesinden sonraki ilk 20 gün içinde ağ yaklaşık 295,85 milyon dolar değerinde 92.500 Ethereum yaktı. Ethereum, katılımcıları yaklaşmakta olan hisse kanıtı blok zincirinde (proof-of-stake) doğrulayıcı olmak için 32 ETH yatırmaya davet ettiğinden, daha fazla Ether aktif arzdan çıktı.

Ayrıca Ethereum (ETH) ekosistemi nispeten pahalı ücretlerine rağmen halen büyümeye devam ediyor. Çok sayıda yeni proje ağa katılıyor ve bilindik projeler büyümeye devam ediyor. DeFi ve NFT’nin bir çığ gibi büyüyor olması Ethereum (ETH) için ciddi bir fırsat oldu. Ağdaki hareketlilik arttıkça ETH daha kıt ve değerli hale geliyor. Birçok analist bu güncellemeyle birlikte Ethereum fiyatının kısa sürede 5.000 doları göreceğini iddia ediyordu. Güncelleme başarıyla tamamlandı ve Ethereum (ETH) güçlü duruşunu devam ettiriyor.

Elbette kripto para piyasaları oldukça risklidir ve burada paylaşılan bilgiler yatırım tavsiyesi içermez.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar