X


Ethereum (ETH) Lideri Geride Bırakabilir Mi? İşte İlginç İstatistikler ve Kurumsal İlginin Yeni Rotası!

En popüler ikinci kripto para Ethereum'un göz kamaştıran performansı.
15:22
16 Haziran 2021

En büyük altcoin Ethereum (ETH), 35 gün önce 4.362 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmıştı. Ancak 19 mayısta görülen piyasa gerilemesinden payını alan ETH, %50’nin üzerinde değer kaybı yaşayarak 2.000 doların altına sarktı. En popüler ikinci kripto para, bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 2.464 dolar seviyelerinden işlem görüyor.

Ethereum Performansıyla Lideri Geride Bıraktı

Lider kripto para Bitcoin’in 30.000 dolara gerilemesi ile kızıla bürünen piyasa, son gelişmelerin akabinde toparlanma evresinde seyrini sürdürüyor. BTC, 40.000 dolar barajında işlem görürken Ethereum 2.500 dolar engelini aşmaya çalışıyor. Bununla birlikte Ethereum, lider kripto paraya kıyasla daha iyi bir performans sergilemiş gözüküyor. Ethereum piyasa hakimiyetinde önemli bir geri dönüş kaydedildi. ETH’nin piyasa hakimiyeti 2021 yılının başında %10.79 seviyelerindeyken bu oran Bitcoin’de %70’in üzerindeydi. Ancak altı ay içerisinde genel çerçeve büyük ölçekte tersine döndü. Bitcoin piyasa hakimiyeti düşerken Ethereum dominance yükselişe geçti. Bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla Bitcoin dominance %45 olarak kayıtlara geçerken Ethereum dominance ise %17 seviyelerinde bulunuyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Kripto para piyasasının popüler yatırımcısı Lark Davis, Ethereum’un performansına dikkat çekerken oldukça önemli açıklamalarda bulundu: “Bu istatistik Ethereum için çok çok ilginç. Kitlelerin nereye gittiğini, sermayenin nereye akmaya başladığını ve döngünün bize neler sunduğunu görebilirsiniz.”

Kurumsal İlgi Ethereum’a Mı Kayıyor?

Kurumsal sermaye akışındaki BTC oranı azalırken Ethereum’da kurumsal iştah benzer oranda artıyor. Kurumsal yatırımcılar tarafından tercih edilen kripto para borsası Coinbase, ETH çıkış miktarlarında oldukça büyük artışlara dikkat çekti. 8 gün önceki verilere göre Coinbase borsasından 395.900’den fazla ETH transferi gerçekleştirildi. Davis bu konuda hakkında şunları kaydetti: “Son 24 saatlik işlem hacimlerine bakıldığında Bitcoin’in 44 milyar dolarken Ethereum’da bu rakam 46 milyar dolar. Bu ilk değil! Sermaye ETH’ye kayıyor!”

Ethereum, mayıs ayında tüm büyük borsalarda en yüksek işlem hacmine sahip kripto para olarak kaydedildi. Son olara Blockchain şirketi Edge & Note’un kurucu ortağı Tegan Kline, Ethereum hakkında görüşlerini aktardı: “Ethereum, yenilikçi ve gelişime açık yapısı bakımından gelecekte Bitcoin’i geride bırakabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar