X

Ethereum (ETH) İçin Yüzde 274’lük Büyüme: İşte Tüm Veriler

Grayscale, daha fazla Ethereum alıyor.
12:39
16 Aralık 2020

Ethereum (ETH) fiyatı 500 doların altına ara ara düşüşler yaşasa da genel olarak 600 dolara yakın yerlerden işlem görmekte. Bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla da ETH fiyatının 585 dolar seviyesinde olduğu ve son 24 saat içerisinde yeşil bölgede kalmayı başardığı görülüyor. ETH/USD işlem çiftinin bu yükselişi ve dengeli görünümü ise Grayscale sayesinde gerçekleşiyor olabilir.

Ethereum Trust Hızlı Bir Şekilde Büyüyor

Kurumsal yatırımcılara kripto para alım hizmeti sunan Grayscale, 2020 yılının dördüncü çeyreğinde Ethereum hisse fiyatlarında %274 artış yaşanması ile gündeme geldi. Grayscale’in Ethereum Trust (ETHE) hisseleri Ekim 2020 tarihinden bu yana yükselmeye devam ediyor ve yılın sonuna kadar yükselecek gibi gözüküyor.

Ekim ayının başlarında 39 dolar olan hissenin fiyatı an itibarıyla 146 dolar seviyesine kadar çıktı. Bu yükselişin üç aydan kısa bir sürede olması ise yatırımcıları heyecanlandırıyor. Aslında Ethereum fiyatından çok daha fazla yükseldiği görülen hissenin değeri, kurumsal yatırımcıların ilgisini ortaya koymakta. Peki bu yükseliş Ethereum için ne anlama geliyor ve nereye kadar devam edecek?

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Kurumsal Yatırımcı Ethereum Alıyor

Grayscale Ethereum Trust hisse değerinin dip noktasının 39 dolar olduğu görülüyor. Günlük ticari hacim artmaya devam ediyor ve kurumsal yatırımcılar aktif olarak alım yapmakta. ETHE’nin değeri şu an için 50 günlük, 100 günlük ve 200 günlük hareketli ortalamaların çok üzerinde. Altın kesişimin ise 50 günlük hareketli ortalama ile 200 günlük hareketli ortalamaların hareketleri ile kendini belli etmeye başladığı görülüyor.

ETHE için olan MACD indikatörü ise bu rallinin aşırı uzadığını ve yakında konsolidasyon ile beraber düşüş gelebileceğini gösteriyor. ETHE fiyatı Temmuz 2020 tarihinde de 157 dolara kadar çıkmıştı ve fiyatın buraya dokunduktan sonra düşmesi mümkün olabilir. Bu durum Ethereum için ise oldukça olumlu.

ETH Fiyatı İçin Olumlu mu?

Kurumsal yatırımcının spot piyasada fark oluşacak kadar fazla alım yapması, Ethereum’un yükselişinin arkasındaki temel nedenlerden birisi gibi gözüküyor. Grayscale bünyesinde 2,94 milyon Ethereum tutuyor ve bunları yakın vadede satacak gibi gözükmüyor. Grayscale’in alım yaptığı her bir ETH, kurumsal yatırımcılara çok daha yüksek fiyattan satılıyor.

Ethereum fiyatı an itibarıyla 585 dolardan işlem görmekte ve hem kurumsal alım hem de Bitcoin’in olumlu hareketleri ETH için 600 dolara gidişi hızlandırabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar