f Ethereum (ETH) İçin Alım Vakti Geldi Mi? Son Yükselişin Sebebi Neydi? › COINTURK

Ethereum (ETH) İçin Alım Vakti Geldi Mi? Son Yükselişin Sebebi Neydi?

Özet

  • Ethereum fiyatı 1.545 dolarlık desteği sağlamlaştırdı.

  • Messari uzmanlarına göre FTX satışlarının piyasa üzerinde beklenen ölçüde negatif sonuçları olmayacak.

  • ETH 1.740 dolara ulaşabilir.

  • Piyasaya etkisi: Pozitif
19:10
12 Eylül 2023

Piyasa değerine göre en büyük altcoin olan ETH hali hazırda akıllı sözleşme platformları arasında da lider konumunu koruyor. Bugüne kadar birçok Ethereum katili piyasaya sürüldü ancak daha hızlı ve ucuz olmalarına rağmen Ethereum’un tahtını sallayamadılar. Bugün devletlerin tokenize varlık ihracı dahil birçok büyük test bu ağda gerçekleştiriliyor.

İçerik Rehberi

Ethereum (ETH)

FTX’in varlık tasfiyelerine dair endişelerinin ortasında BTC fiyatı 25.000 doların altına indi. ETH Coin fiyatı da dün 1.500 dolar bölgesine düştü. Bazıları 3,4 milyar dolar değerinde kripto varlığının satılmasına yönelik onayın bir piyasa çöküşüne yol açabileceğine inandığı için risklerini azaltmaya karar verdi ve bu aşırı satışları tetikledi.

Ancak Messari’deki araştırmacılar, FTX’in varlık tasfiyelerinin piyasaları korkulduğu kadar olumsuz etkilemeyeceğini savunuyor. Uzmanlara göre FTX varlıklarının önemli kısmı likit olmayan ve kilitli varlıklardan oluşuyor. Örneğin, ayda yalnızca 9,2 milyon dolar değerinde SOL‘un kilidi açılıyor ve bu da piyasa tarafından absorbe edilebiliyor.

FTX’in 353 milyon dolarlık BTC varlığı var ve analistler bu rakamın haftalık hacmin %1’ine tekabül ettiğini söylüyor. Bu da piyasanın Bitcoin ve Ether satış baskısının büyük bir kısmını absorbe edeceği anlamına geliyor. Son fiyat toparlanması bu detayların belirginleşmesiyle tetiklenmiş gibi görünüyor.

ETH Coin Yorum

RSI 11 Eylül tarihinde 30’un altına inerek aşırı satış bölgesine girmişti. Genelde bu tarz bir hareket alıcıları harekete geçirir. Üstelik ETH Coin için 1.545 dolarlık kritik destek bölgesi de başarıyla savunuldu. Eğer her şey yolunda giderse ETH fiyatı düşen takozun direnç çizgisini test edebilir.

Düşen takozlar, fiyatın iki alçalan, yakınlaşan trend çizgisi arasında konsolide olmasıyla karakterize edilen düşüş eğilimli tersine dönüş formasyonlarıdır. Bu teknik kurgunun bir sonucu olarak, Ether’in üst trend çizgisinin üzerindeki belirleyici kapanışı 1.740 dolara doğru bir harekete kapı aralayabilir. Ancak aşağı yönlü kırılma 1.500 dolarlık alt trend çizgisi testini beraberinde getirebilir.

Önümüzdeki 7 gün boyunca birçok önemli gelişme fiyatı etkileyecek. Yarınki enflasyon verisinden tutun 20 Eylül Fed toplantısına kadar genel piyasa hissiyatını olumlu/olumsuz etkileyebilecek birçok gelişmeye şahit olacağız.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI