X


Ethereum (ETH) Fiyatından Yeni Rekor: Uzmanların Sıradaki ETH Hedefi Ne?

Ethereum fiyatı rekor tazeledi.
10:54
3 Ocak 2021

Toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum (ETH), son 24 saat içerisinde yakaladığı yükseliş ile 800 dolar seviyesine kadar çıktı. Ethereum fiyatı bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 800 dolardan işlem görüyor ve son 24 saat içerisinde %9 artış yakaladı. Ethereum için en kritik direnç noktalarından birisi olarak görülen 800 dolara ulaşılması, ufukta yeni bir rekor olduğuna mı işaret ediyor?

Sıra Ethereum’da

Ethereum ekosisteminin en ünlü isimlerinden olan Ryan Sean Adams, Bitcoin’in yakaladığı yükselişe kıyasla Ethereum’un aslında çok geride olduğunu vurguladı. Bitcoin’in 30.000 dolar seviyesinin üzerine çıkmasının Ethereum için 1.000 dolara işaret ettiğini belirten analist, “bu tweet’i sabitleyin” ifadesi ile aslında ne kadar iddialı olduğunu ortaya koydu.

Balinaların buna ek olarak son 24 saatlik süreçte yüklü ETH transferleri yapmaları yatırımcıları korkutsa da bunların büyük bir kısmının satış baskısı için kullanılmadığı görülüyor. Bilinmeyen bir cüzdandan başka bir bilinmeyen cüzdana 26.890 ETH gönderilmesi, bunun sadece cüzdanlar arası transfer olduğunu gösteriyor.

Ethereum Balinaları Çok Hareketli

Bu işlemden yaklaşık 2 saat önce ise 74.145 ETH yani yaklaşık 57 milyon dolar bilinmeyen cüzdanlar arasında transfer edildi. Analistlerin Ethereum için daha önceki tahminleri ise 800 doların kırılmasından sonra 1.200 doların geleceği yönündeydi. 500 dolarda ciddi bir direnç ile karşı karşıya kalan ETH, 800 dolarda da benzer bir zorluk yaşayabilir. ETH fiyatının 800 dolar seviyesinin üstüne çıkması ise ilk etapta 1.000 doları, bunun devamında ise tüm zamanların rekorunu kırabilir.

1.000 dolar aynı lider kripto para birimi Bitcoin’in 20.000 dolar psikolojik direnci gibi görülüyor. Daha önce 1.000 doların kırılması sadece birkaç gün içerisinde 1.300 dolara çıkılmasını sağladı. Ethereum için bu psikolojik direnç noktasının kırılması yine benzer bir etki yaratabilir. Ancak Bitcoin fiyatının 20.000 doların çok üstüne çıkması, ETH için de benzer bir durum yaratabilir.

ETH ve BTC Beraber Yükseliyor

Ethereum ile BTC fiyatı Mart 2020 tarihinde düştükleri noktadan neredeyse aynı oranda yükseliş elde etti. Ethereum son 1 haftada bir hayli geride kalsa da altcoinlere para akması ile beraber ilk rekor kıracak kripto para biriminin ETH olduğu düşünülüyor.

Tanınan kripto para analisti Josh Rager ise ETH fiyatı için 1.300 doların devamında büyük bir kırılım yaşanabileceğini ifade etti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar