X

Ethereum (ETH) Fiyatında 650 Doları Bilen Analistten Yeni Tahmin

Ethereum fiyatı için ünlü analistten önemli bir tahmin geldi.
10:50
20 Aralık 2020

Toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum (ETH) son günlerde lider kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) gerisinde kalmakta. Ethereum fiyatının yükseliş elde etmesine rağmen oransal olarak Bitcoin fiyatının bir hayli gerisinde olduğu görülmekte.

Ethereum’un Performansı Geride Kalıyor

BTC fiyatı ne zaman ciddi bir yükseliş elde etse Ethereum’un da bunu takip ettiği biliniyor ancak son 1 haftadır devam eden rallide durum beklendiği gibi olmadı. Bunun sebebinin ise ETH/BTC paritesinde ve ETH ile BTC arasındaki korelasyonda düşüş yaşanmasından dolayı gerçekleştiği ifade ediliyor.

Ethereum fiyatı bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 650 dolardan işlem görüyor ve ciddi bir yükseliş elde ettiği inkar edilemez. Ancak daha önce bu seviyeye yükseliş olacağını tahmin eden bir analist şimdi fiyatın sıradaki yükseliş hedefini açıkladı ve yatırımcıları heyecanlandırdı. Yani Ethereum fiyatı son günlerde BTC’nin gerisinde kalsa da analiste göre bu durum geçici.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

ETH İçin Yeni Hedef 1.200 dolar

Tanınan kripto analisti Crypto Birb, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada ve yayınladığı gönderisinde Ethereum fiyatının 650 dolara kadar çıkacağını 200 dolar seviyesinden tahmin ettiğini  vurguladı. Analist şimdiki hedefini de açıklayarak çok yakında 1.000 dolar ve üstü noktaların görülebileceğini belirtti.

Analistin yayınladığı grafiğe bakıldığında bunun parabolik bir yükselişi hatırlattığı görülüyor. Analist ilk olarak fiyatın 600 dolar altına sarkmasını, bunun devamında 800 dolara kadar çıkıp 900 dolar seviyesinde konsolidasyon yaşamasını bekliyor. Crypto Birb 900 dolardaki konsolidasyon ile güç toplayan ETH’nin 1.200 dolara kadar çıkacağına grafiğinde de yer vermiş durumda.

eth

Ethereum Hala Tüm Zamanların Rekorunun Gerisinde

Peki Ethereum fiyatının yukarıdaki grafikte belirtilen seviyelere çıkma şansı var mı? Aslında lider kripto para biriminin 2017 yılındaki rekorunu tazelediği ve 20.000 doların bile üzerine çıkarak 24.000 dolara iğne attığı görülüyor. Bitcoin’in tüm zamanların rekorunu kırdığı şu günlerde Ethereum’un ise bu seviyesinin yüzde 50 gerisinde olması kesinlikle yatırımcılara yükseliş umudu veriyor.

Eğer Ethereum fiyatı tüm zamanların rekor seviyesine doğru çıkmaya başlarsa, ilk olarak 1.400 doların geldiğini bile görebiliriz. 1.400 dolar seviyesinin devamında ETH fiyatının tam olarak nereye kadar çıkabileceği ise belirsiz. Bunun sebebi de 1.400 doların ötesinde ETH için herhangi bir destek bulunmaması olarak biliniyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar