X


Ethereum (ETH) Fiyatı Yine Hareketlendi: ETH Bu Sefer Rekoru Kırabilecek mi?

Ethereum fiyatı bu sefer rekora gidiyor.
11:40
10 Ocak 2021

Toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum (ETH), iki gün süren bir konsolidasyon sonrasında yeniden harekete geçti ve yükselişini başlattı. Ethereum fiyatı gün içerisinde %9’luk bir yükseliş elde ederek 1.400 dolar seviyesinde olan tüm zamanların rekorunu test etmeye başladı.

Ethereum Tüm  Zamanların Rekoruna Gidiyor

Bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 1.339 dolar seviyesinden işlem gören Ethereum fiyatının toplam piyasa değeri de Ocak 2018 tarihinden beri ilk defa 150 milyar doların üzerine çıktı. Ethereum kesinlikle 2021 yılına güçlü bir başlangıç yaptı ve bunun bir süre daha devam etmesi bekleniyor. 2021 yılının başlangıcından beri değerini %80 arttıran ETH fiyatının tüm zamanların rekorunu kırması, uzmanlara göre “asıl” ralliyi başlatabilir.

eth

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

ETH 2.0 İlgisi Zirve Yaptı

Ethereum fiyatının yükselişine etki eden faktörler arasında kurumsal yatırımcının ilgisi ve ETH 2.0 yer alıyor. Kurumsal yatırımcı Grayscale ve diğer aracılar sayesinde her geçen gün daha fazla ETH alıyor. Buna ek olarak Şubat ayında alım satıma açılacak olan CME Ether Vadeli İşlem Sözleşmeleri de yatırımcıların ilgisini diri tutuyor. CME, daha önce 2017 yılında Bitcoin için benzer bir hizmet duyurusunda bulunmuş ve fiyat bununla beraber rekor kırmıştı.

Ethereum 2.0’ye olan ilgi ve ETH 2.0 için stake edilen toplam ETH değerinin 2 milyar doların üzerine çıkması, bireysel ilginin de tavan yaptığını gösteriyor. Bütün bunlar da tahmin edilebileceği gibi ETH fiyatını tüm zamanların rekoruna götürmekte. An itibarıyla ETH/USD işlem çiftinin 1.339 dolar direncine takıldığı görülmekte. Ancak bu direnç sadece %2’lik bir ek yükseliş ile kırılabilir ve tüm zamanların rekoru gelebilir.

ETH Fiyatı, Bitcoin’i İzleyebilir

Ethereum fiyatı da aynı Bitcoin gibi tüm zamanların rekorunun gelmesinden sonra durdurulamayacak bir şekilde yükselişe geçebilir. Eğer ETH, lider kripto para birimi Bitcoin’in yaptığını tekrar ederse fiyatın 2.800 dolara kadar yükselmesi içten bile olmayabilir.

ETH/USD işlem çifti için şu an 1.339 dolar dışında bir direnç bulunmuyor ve 1.400 dolar sonrası ETH fiyatının rekor üzerine rekor kırdığı gözlemlenebilir. Yine de Bitcoin’in olası bir düşüşüne karşı herkesin risk değerlendirmesi yapmasında ve yatırımlarını buna göre seçmesinde fayda olacaktır.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar