X


Ethereum (ETH) Fiyatı Yeniden 26.500 TL Üzerinde!

Ethereum fiyatı London hard fork’unun da etkisi ile artışa geçti ve bugün önemli bir seviye olan 3.000 doların üzerine çıktı.
13:45
7 Ağustos 2021

Piyasada yaşanan genel toparlanma ve London hard fork’unun da etkisi ile piyasa hacmi bakımından en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum yeniden 3.000 dolar üzerine yükselmeyi başardı. Böylece ETH/TRY paritesi de 26.500 TL üzerine çıkmış oldu.

Ethereum Fiyat Artışı

Ethereum fiyatı piyasa yaşanan ve yaklaşık olarak 3 aydır devam eden geri çekilme sırasında 1.700 dolar seviyelerine kadar gerilemiş. Son bir hafta içinde yaklaşık olarak %25 artış yaşayan ETH’un 3.000 dolar üzerine çıkması ise yatırımcıların yüzünü güldürdü.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Bunlara ek olarak Ethereum 12 Mayıs’ta 4.357 dolar ile kendi rekorunu kırmıştı ve sonrasında düşüşe geçmişti. Her ne kadar şu an için rekor seviyenin altında işlem görse de yaşanan gelişmeler sebebiyle bazı analistler Ethereum’un 2021 yılı bitmeden 5.000 dolara ulaşacağını düşünüyor.

Bu Sefer ETH, BTC’yi Yukarı Çekti

Genel itibari ile tarihsel verilere bakıldığında Bitcoin fiyatının Ethereum fiyatın aşağı ya da yukarı yönlü etkilediği görülüyor. Ancak gerçekleşen ETH hard fork’u ile bu sefer ETH’un Bitcoin fiyatını yukarı çekmiş olabileceği ifade ediliyor.

London hard fork’u özellikle işlem ücreti sistemini değiştirdiği için önemli bir gelişme olarak nitelendiriliyor ve ETH 2.0 yükseltmesnin en önemli adımı olarak değerlendiriliyor. Bu sebeple aslında analistler London hard fork’u sonrasında ETH fiyatında artış bekliyordu. Ayrıca orta ve uzun vadeli beklentilerin de artmaya devam ettiği görülüyor.

Analistlerin büyük çoğunluğu ETH’un 20.000 dolara kadar yükseleceğini ifade ederken bazı isimler ETH için 100.000 dolarlık bir fiyat öngörüyor. Ancak ETH’un 100.000 dolara ulaşabilmesi için öncelikle lider kripto para biriminin 100.000 dolarlık seviyeyi aşması gerekiyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar