X


Ethereum (ETH) Fiyatı 3.900 Doları Gördü: Ünlü Analist Pal, Yükseliş Sebebi ile Hedefini Açıkladı

Ethereum fiyatı için yükseliş sürecek mi?
16:38
9 Mayıs 2021

Toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum (ETH), bugün 3.900 doların bile üzerine çıkarak tüm zamanların rekorunu kırdı. Çok değil birkaç hafta önce 3.000 doların bile altında işlem gören Ethereum, şimdi ise 5.000 dolar hedefine doğru ilerliyor.

Pal, Ethereum İçin Yükselişin Süreceğini Düşünüyor

Ünlü kripto para analisti ve Goldman Sachs’in eski yöneticisi Raoul Pal ise bunun sebebinin aslında kurumsal alımlar olduğunu vurguladı. Pal, konuştuğu her bir kurumsal yatırımcının ETH almaya başladığını vurgulayarak, BTC yerine ETH’nin seçildiğini ifade etti.

Global Macro Investor’ın da kurucusu olan Pal, daha önce de başarılı Bitcoin ve Ethereum tahminleri ile ön plana çıkmıştı. Pal, Ethereum fiyatı hakkında 30 Kasım 2020’de yaptığı açıklamasında ise aslında durumu net bir şekilde özetledi.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

BTC Yerine Ethereum Alıyorlar!

Pal, elindeki bütün altın yatırımını satarak bunlarla BTC ve ETH alacağını vurgulamıştı. Yüzde 80 oranında BTC, yüzde 20 oranında ise ETH alacağını açıklayan Pal, elindeki likit varlığın %98’inin ise kripto paralara aktarıldığını vurguladı.

Pal, 18 Ocak tarihinde ise portföyü hakkında bir güncelleme paylaştı ve ETH/BTC paritesinde inanılmaz bir kırılım gördüğünü belirtti. Pal, Ethereum fiyatı hakkında yaptığı açıklamasında ise DeFi ve NFT rüzgarının ETH fiyatını yukarıya çekmeye yettiğini vurgulamıştı.

Ünlü bir başka analist Peter Brandt de konu hakkında yaptığı açıklamada Pal’in görüşlerine katıldığını ve ETH için rallinin başladığını düşündüğünü vurguladı. Ethereum’un yaklaşan EIP-1559 güncellemesi, bireylere ek olarak kurumların da BTC almasını hızlandırdı ve durumu oldukça olumlu etkiledi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar