X


Ethereum (ETH) Balinaları Çıldırdı! ETH’yi Ne Bekliyor?

21:21
23 Haziran 2021

Kripto para piyasası 1 haftada inanılmaz bir volatilite ile karşı karşıya kaldı ve bu durum yatırımcıları da ciddi anlamda etkiliyor. Bitcoin fiyatının öncelikle 30.000 dolar altına düşüp daha sonra 34.000 dolar üzerine çıkması, altcoinleri çok daha fazla sarstı.

Ethereum Alımları Arttı

Toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum (ETH), Bitcoin ile beraber düşerken ne yazık ki BTC ile beraber yükselemedi. Buna rağmen balinaların özellikle Ethereum emirleri konusunda deliye döndükleri görülüyor.

Kripto para borsalarının emir tahtalarını takip etmesi ile tanınan Byzantine General, 22 Haziran tarihinde paylaştığı gönderisinde, Bitfinex üzerindeki Ethereum balinasının deli gibi alım yaptığını ortaya koydu. Balinanın daha önceki binlerce ETH alım emrine ek olarak 22 Haziran tarihinde 66.000 adet ETH’lik daha alım emri girdiği görülmekte.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Vitalik Buterin, ETH mi Alıyor?

Yüklü alımlar özellikle içeriden gelen haberlere işaret eder ve söz konusu balinanın herkesin panik olduğu anda deli gibi alım yapması da buna bağlanmakta. Birçok kişi bu balinanın Vitalik Buterin olduğunu düşünse de Ethereum kurucu ortağının aktif alım satım yapmadığı biliniyor. Buna ek olarak Buterin’in ETH cüzdanları da genel olarak bilinmekte.

Bitfinex balinasına ek olarak Bitfinex kripto para borsasında birçok balinanın ETH alımı yaptığı da emir defterinden görülebilmekte. Bu da özellikle yaklaşan EIP-1559 güncellemesi öncesinde balinaların bir şey öğrendiğini veya düşüşün biteceğine güvendiklerini gösteriyor.

Ethereum fiyatı bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla ise hala 2.000 doların altından işlem görmekte.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar