reklamı kapat

Ethereum 2.0 İçin Son Adım da Atıldı: Tarih Belli Mi?

Ethereum yatırımcılarının beklediği haber geldi.
17:21
13 Ekim 2020

Toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum için heyecanla beklenen gelişmeye adım adım ilerleme kaydedilmekte. Ethereum 2.0 güncellemesi ile beraber ağın en büyük sorunu olan ölçeklenebilirliğin çözüme kavuşturulacağı ve ağın eski günlerine döneceği ifade ediliyor.

Ethereum 2.0 öncesi Medalla, Spadina ve son olarak da Zinken test ağı yayınlandı. Zinken test ağı aslında tam olarak ETH 2.0 öncesi son hedef olarak biliniyor ve Ethereum Vakfı geliştiricisi Danny Ryan’ın “artık sona geldik” açıklamasının sebebi de bu.

Zinken Test Ağı Hazır

Zinken test ağı 12 Ekim tarihinde uygulamaya alındı ve şu ana kadar herhangi bir sorun ile karşılaşılmadığı görülüyor. ETH 2.0 ağının ilk bloğu için son adım olan Zinken’in başarılı bir şekilde uygulanması ve herhangi bir yazılım ile ilgili hata görülmemesi ETH fiyatını harekete geçirebilir.

Ethereum ağındaki tehlike özellikle DeFi uygulamaları ile üst seviyelere ulaştı. Ethereum ağındaki ortalama işlem ücretinin 20 dolar seviyelerine kadar çıkması ile birçok yatırımcı varlıklarını hareket ettiremez hale geldi. Ancak bunun devamında görülen genel piyasa düşüşü işlem ücretlerini de olumlu etkiledi. Yine de ETH ağında büyük bir değişim olması gerektiği biliniyor.

Zinken sonrasında gelecek olan ETH 2.0 ile ise bu sorun yani ölçeklenebilirlik çözüme kavuşturulabilir. Ölçeklenebilirliğin çözüme kavuşturulması Ethereum rakibi ağlar için çok kötü bir haber olacaktır.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.