X

ETH Yorumları: Bu Olaylar Ethereum’u 800 Dolara Taşıyacak!

Analistlere göre özellikle BTC artışı ETH fiyatını destekliyor.
14:22
1 Aralık 2020

Lider kripto para birimi Bitcoin’de boğa piyasası sürüyor ve Bitcoin (BTC) dün bazı borsalarda görülen tüm zamanlar rekorunu kırdı. Ancak topluluk şu anda herkes tarafından genel kabul gören 20.000 dolarlık rekor seviyenin aşılmasını bekliyor.

Bitcoin’deki artışlar birlikte Ethereum gibi kripto para birimlerinde de artışlar başladı. Hatta ETH 2.0’ın bugün başlayacak olması da Ethereum’daki (ETH) fiyat artışını destekliyor gibi görünüyor.

Ethereum Fiyatı

Piyasa hacmi bakımından en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum bugün fiyat performansı açısından çok iyi bir tablo çiziyor ve 600 doların üzerinde kalması ile analistlerin pozitif yorumlar yapmasını sağlıyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Öte yandan Bitcoin ve Ethereum’un en son yükselişi, görünüşe göre kurumsal satın alma baskısının bir sonucu olarak geliyor. Analistlerin büyük bir çoğunluğuna göre Wall Street’teki birçok kamu fonu yöneticisi kripto para birimlerine yatırım yaptı. Analistler, Ethereum‘un özellikle olumlu temel trendlerin bir sonucu olarak yakında daha yükseğe çıkacağı konusunda da iyimser.

Ethrereum’da Hedef: 800 Dolar

Piyasanın popüler analistlerinden Inmartal technique kısa süre önce aşağıda görülen grafiği paylaştı ve Ethereum’un temel teknik seviyelerin üzerine çıkmayı başardığı için 800 doları geçebileceğini belirtti.

Grafik, ETH‘nin Ekim ayındaki düzeltme sırasında destek olarak faaliyet gösteren 420 dolarlık kilit seviyesini geri aldığını gösteriyor. Analiste göre bu seviye, 800 dolarlık seviyeye doğru yapılacak yükseliş hareketini desteklemeli.

Bitcoin Fiyatı

Analistlere göre Bitcoin fiyatı orta ve uzun vadede çok daha büyük yükseliş sinyalleri veriyor. Bu yükseliş hamlelerinin ise Ethereum gibi altcoin’leri de daha yüksek seviyeler taşıması bekleniyor.

Önde gelen eski hedge fon yöneticisi ve CNBC sunucusu Jim Cramer, geçtiğimiz günlerde Bitcoin’in uzun vadeli bir yatırım olarak şu anda mantıklı olduğunu düşündüğünü söyledi ve “Çocuklarımın anlayacağı bir şeye ihtiyacım var ve altını asla anlamayacaklar. Altını asla anlamamalarının nedeni altının tehlikeli olduğunu düşünmeleridir. Tehlikelidir çünkü çalınabilir. Tehlikelidir çünkü bankadan çıkarmak istemezler. Çocuklarım mirasımı aldıklarında altın konusunda rahat hissetmeyecekler ve kripto konusunda kendilerini rahat hissedecekler.” sözlerini kullandı.

Bunun yanı sıra Real Vision CEO’su Raoul Pal da geçtiğimi günlerde yaptığı açıklamalarda tüm altın yatırımını satıp Bitcoin’e yatırdığını açıkladı. Dolayısıyla büyük yatırımcılar hem kısa hem uzun vadede artık Bitcoin’e güveniyor gibi görünüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar