f ETH Fiyatı Kritik Noktaya Ulaştı: ETH Fiyatı Büyük Sürpriz Yapabilir! › COINTURK

ETH Fiyatı Kritik Noktaya Ulaştı: ETH Fiyatı Büyük Sürpriz Yapabilir!

Özet

  • Ethereum (ETH), son 24 saatte %1,5 düşüş yaşayarak 200 milyar dolarlık piyasa değerine geriledi.

  • Son 7 gün içinde %10'luk bir düşüş yaşadıktan sonra, bu düşüşe son 24 saatte ekstra %1,5 eklendi.

  • ETH için 1.660 dolarlık seviye oldukça kritik bir destek noktası.

  • Piyasaya etkisi: olumsuz
21:30
20 Ağustos 2023

Toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum (ETH), yaşanan genel düşüşten sonra değer kaybetmeye devam ediyor. ETH son 24 saat içerisinde %1,5 düşüş yaşayarak 200 milyar dolarlık piyasa değerine çekildi. ETH 7 günde yaşadığı %10’luk düşüşe bir de 24 saat içerisinde %1,5 ekleyerek en kritik destek noktasına çekildi ve yatırımcıların korkusu da arttı.

ETH Fiyatı İçin Kritik Durum Sürüyor

Ethereum fiyatı an itibarıyla 1.669 dolardan işlem görüyor ve aslında 1.660 dolar belki de son zamanların en kritik desteği olarak biliniyor. 1.660 doların altında 1.620 dolara kısa süreli bir ziyaret yapılabilir ve bunun devamında fiyatın sert düşüşüne tanık olabiliriz. Satış baskısının artması hacmi de artırabilir ve şu an bütün indikatörler düşüş sinyali veriyor.

Mevcut grafiğe bakıldığında ETH için 1.620 doların altının direkt olarak hiçbir önemli destek olmadan 1.495 dolara kadar indiği görülüyor. Bunun devamında 1.369 dolar ve devamında ise 1.100 dolar seviyeleri destek olmaya aday. Ancak buradaki en kritik nokta tahmin edilebileceği gibi 1.620 dolar desteği ve ETH adım adım buraya doğru çekiliyor.

Mevcut hacim nispeten düşük olsa da satış pozisyonlarındaki artış bu desteğin altına inilebileceğine işaret ediyor ve yatırımcılar olası bir sert düşüşte likidasyonlar ile daha da sert bir hareket görebilirler. Bu durumda açıkta olan long pozisyonların hepsi tasfiye olacaktır ve oluşacak sert satış baskısı adeta zincirleme bir etki yaratacaktır.

ETH/USD Kritik Seviyeler

ETH yatırımcıları için 1.620 dolar bu sebeple oldukça kritik ve özellikle bugünün kapanışından önce ilgili seviye yakından takip edilmeli. 1.660 dolar seviyesinde yatay seyir ve devamında 1.700 dolar üzerine iğne atma ise umutları yeniden yeşertebilir.

ETH/USD paritesinin tehlikeden uzaklaşması için ise önce 1.700 dolar, devamında ise 1.800 dolar kırılımı şart gibi gözüküyor. Özellikle 1.800 dolarlık kırılım gerçekleşene kadar ETH için ani boğa devam ediyor gibi düşünülebilir. ETH/USD paritesinin hacmi artarsa fiyat açısından da hareket görülebilir.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI