X


ETH Destek Ve Dirençler Arasında, DOGE ve SHIB İse Bir Sıkışma Yaşıyor

Ethereum önemli destek ve dirençler arasında yoluna devam ederken Dogecoin ve Shiba Inu bir fiyat sıkışıklığı yaşıyor gibi görünüyor.
09:00
28 Mayıs 2021

Geçtiğimiz hafta yaşanan düşüş sonrasında kripto para birimlerinden karışık sinyaller alınmaya devam ediyor. Bazı analistler düzeltmenin bir mancınık etkisi yaratacağını ve çok büyük yükselişlerin kapıda olduğunu ifade ederken bazı analistler daha büyük düşüşlere hazır olunması gerektiğini belirtiyor.

Ethereum Destek ve Dirençler

Piyasa hacmi bakımından en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum (ETH), 12 Mayıs’ta 4.379 dolar ile kendi rekorunu kırmış ve sonrasında derin düzeltmenin etkisi ile 23 Mayıs’ta 1.730 dolar bandına kadar gerilemişti.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Analistlerin açıklamalarına göre şu anda 2.760 dolar bandı pivot seviye olarak işlem görüyor ve bu seviyenin yukarı yönlü kırılmasının 2.880 doları getireceği düşünülüyor. Yukarı yönlü grafikte ilk güçlü direncin 2.890 dolar bandında olacağını ifade eden analistler bu direncin kırılması sonrasında ETH fiyatının yeniden 3.000 doların üzerini görebileceğini belirtiyor.

Bunlara ek olarak ilk önemli destek seviyesinin 2.675 dolar bandında olduğu ve bu seviyenin kaybı ile 2.500 doların altının görülebileceği de ifade ediliyor.

Dogecoin İki Seviye Arasında Sıkıştı

Dogecoin (DOGE) 20 Mayıs’tan bu yana 50 günlük basit hareketli ortalama (SMA) seviyesinde hareket ediyor ve analistlere göre bu durum kripto para biriminin artış yaşamasını engelliyor.

Analistlere göre Dogecoin’in 50 günlük basit hareketli ortalama seviyesinden yapacağı hareket DOGE’nin fiyat hareketini belirleyecek. Ancak DOGE şu anda düz bir çizgide ilerliyor ve yazının kaleme alındığı an itibari ile 0,33 dolardan işlem görüyor.

Shiba Inu Yol Ayrımında

Analistlere göre Shiba Inu (SHIB) da Dogecoin gibi fiyat sıkışıklığı yaşıyor ve yol ayrımında bulunuyor. Yapılan açıklamalarda SHIB’in şu anda bir eğilim eksikliği yaşadığı ancak önemli bir direnç seviyesini kırmak için savaştığı belirtiliyor.

Analistlere göre bahsi geçen direnç seviyesi 0,00000880 dolar ve SHIB şu anda 0,00000856  dolardan işlem görüyor. Yapılan açıklamalarda 0,00000880 dolar seviyesinin yukarı yönlü üç hamleyi engellediği belirtiliyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar