reklamı kapat

Eski Nesil Telefonlara Cüzdan Özelliği Geldi

Electron Cash, eski nesil (Nokia tipi) telefonlarda çalışabilen bir sürümünü görücüye çıkardı.
9 Ağustos 2018
  • İlayda Pekerİlayda Peker

Geçtiğimiz Şubat ayında Coingeek firması, Electron Cash programlama ekibini finanse ettiğini açıklamıştı. O zamandan beri Bitcoin Cash tabanlı cüzdan Electron Cash, Coinshuffle entegrasyonu ve yeni bir IOS sürümünü de içeren bir takın gelişmeler gösterdi.

Coingeek finansmanının ardından Electron Cash’de birçok gelişme olacağı açıklanmış ve açıklama ekibin attığı adımlarla doğrulanmıştı. Cüzdan ekibi öncelikle masaüstü üstü için Coinshuffle sürümünü ardından da yeni bir IOS sürümünü görücüye çıkardı. Şimdi de Electron Cash, BCH ekosistemine çok yönlülük kazandıracak yeni bir gelişme ile karşımızda. Az gelişmiş telefonlarda da cüzdanın kullanılabilmesi için Java Micro Edition (J2ME) sürümü bu hafta piyasaya sürüldü.

Electron Cash baş geliştiricisi Jonald Fyookball Coingeek’e verdiği röportajda, “Electron Cash yeni bir cüzdan versiyonu olan J2ME’yi yayınladı. J2ME’i, Java Micro Edition’ın kısaltması olarak kullanıyoruz.” ifadesini kullandı ve şunları ekledi:

J2ME ile Nokia 216 gibi yalnızca eski nesil telefonlara erişimi olan kullanıcılarımız da kendi özel anahtarlarıyla gerçek bir Bitcoin Cash SPV cüzdanına erişebilecekler.

1.3 milyardan fazla eski nesil telefon kullanıcısı artık BCH cüzdanını kullanabilir

Bitcoin Cash fanları eski nesilde telefonlarda da Electron Cah istemcisini gördükleri için çok heyecanlı olduklarını ifade ediyor. Çünkü bu artık Bitcoin Cash’e ulaşımın artacağı yönünde değerlendiriliyor. Yani artık az gelişmiş telefon kullanan ülkeler ve bölgelerde de rahatlıkla BCH kullanılabilecek. Ayrıca Counterpoint araştırmalarına göre bu sayı hiç de az değil. Asya ve Afrika da eski nesil telefon kullanan yaklaşık 1.3 milyar insan var…

Öte yandan geliştirme ekibi Electron Cash J2ME kaynak kodunun GitHub’da gözden geçirilmek üzere tasarlandığını, “Cüzdanı oluşturmak için orijinal python kodunu sıfırdan yazdık. Şu anda ise GitHub’da bir alfa sürümü yayınlanıyor, gözden geçiriliyor ve test ediliyor.” sözleriyle açıkladı.

Kaynak: Bitcoin.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.