X


Eski Goldman Sachs Yöneticisi, Yükseliş Potansiyeli Gördüğü Üç Altcoini Açıkladı

Eski Goldman Sachs yöneticisi, yatırım yaptığı ve yükseliş beklediği kripto paraları açıkladı.
14:35
24 Eylül 2021

Yakın tarihli bir röportajda, eski Goldman Sachs yöneticisi Raoul Pal, yatırım yaptığı altcoinler ile ilgili neden heyecanlı olduğundan bahsetti ve özellikle şu anda portföyünde yer verdiği Cardano (ADA), Solana (SOL) ve XRP‘de neden yükseliş beklediğini açıkladı.

Kısaca Raoul Pal Kimdir?

Pal, makro ekonomik ve yatırım stratejisi araştırma hizmeti Global Macro Investor’ı (GMI) 2005’te kurmadan önce, Londra’da küresel varlık yönetimi firması GLG Partners (şimdiki adıyla “Man GLG” olarak anılıyor) için GLG Global Macro Fund’un eş-yöneticiliğini yaptı. Pal bundan önce Goldman Sachs’ta çalıştı ve burada Hisse Senedi ve Hisse Senedi Türevleri’nde Avrupa serbest fon satış işini birlikte yönetti. Ayrıca, halen 2014 yılında kurucu ortağı olduğu finans ve iş video kanalı Real Vision’ın CEO’sudur.

Pal, gayrimenkul, hisse senedi ve kripto paralar başta olmak üzere birçok yatırım aracına karşı, fiat para birimlerinin değer kabettiğini gözlemliyor. Özellikle kripto para piyasasını, diğer tüm değer varlıkları arasında yükseliş potansiyeli en yüksek varlık sınıfı olarak görüyor. Bu sebeble de Pal’un, kripto paralarda çokça yatırımı bulunuyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Pal, kripto para analisti Ben Armstrong (sosyal medya platformlarında daha çok “BitBoy Crypto” olarak bilinir) ile gerçekleştirdiği röportajında, üç altcoin ile alakalı düşüncelerini paylaştı.

Cardano (ADA) İle İlgili Yorumları

“Charles Hoskinson ile birkaç kez karşılaştık. Açıkçası ben projeyi beğendim. Ayrıca arkasında da büyük bir topluluk var. Sadece daha fazla kullanım örneği görmemiz gerekiyor. Şahsen ben bir ADA yatırımcısı olarak, Cardano blok zinciri üzerine inşa edilen proje sayısının artmasını isterim. İlerleyen zamanlarda ADA’nın fiyat performansı bakımından da iyi işler çıkartacağını düşünüyorum.”

Solana (SOL) Yorumu

“Bence Solana, gerçek bir Ethereum rakibi. Ağ, çok hızlı gelişiyor. Çok sayıda işlemi, düşük ücretlerle yüksek hızda yapıyor ve bu da, fikrimce SOL’u cazip bir yatırım aracı kılıyor. Solana’nın da ilerleyen zamanlarda çok büyük fiyat artışları kaydedeceğini düşünenlerdenim. “

XRP Hakkındaki Düşünceleri

XRP büyük bir risk ödülü, değil mi? Halihazırda devam eden bir dava süreci var. Ancak ben bu davada herhangi bir suçluluk kabulü olacağını sanmıyorum. Bence bir ceza ödemesi olacak ve ardından Ripple şirketi bu zorluğu atlatacak. İşin en ilginç kısmı, XRP’nin şaşırılacak derecede çok kullanım alanı olması. Şimdi bir grup Bitcoin hayranının, bu projenin yeterince merkeziyetsiz olmamasıyla ilgili eleştiriler yapacağını biliyorum. Ama bu eleştiriler umrumda değil. Kullanım alanı var mı? Var, hem de çok geniş bir kullanım alanı var. Bence XRP, insanların düşündüğünden çok daha fazlası. Önümüzdeki süreçte, fiyatta hatırı sayılır artışlar bekliyorum.”

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto paraların yüksek volatiliteye sahip olması dolayısıyla risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar