X


EOS Ağı Tıkanma Noktasına Geldi!

EOS ağı EIDOS yüzünden tıkanma noktasına geldi.
17:00
10 Kasım 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

EOS ağı şu an için yeni bir kripto para birimi olan EIDOS‘un dağıtılmasına odaklanmış durumda ve uzmanlar bu durumun aslında büyük bir tehlike içerdiğini belirtiyor. Halihazırda birçok kripto para borsasında listelenmiş olan coin, kullanıcılara neredeyse garanti bir kazanç sunması ile öne çıkmıştı.

1 Kasım tarihinden 8 Kasım tarihine kadar durma noktasına gelen EOS ağı, 9 Kasım itibariyle performansını elde etmeyi başarsa da, Coinbase kripto para borsası tarafından yayınlanan bir araştırma bunun aslında uzun vadeli olmayacağını belirtmekte. Ağdaki birçok işlem hala EIDOS odaklı madencilik işlemlerini ve airdrop etkinliğini destekliyor.

Coinbase araştırmasında bütün EOS transfer işlemlerinin yüzde 95’inin EIDOS akıllı kontratı ile alakalı olduğu ve bunun EOS ağını tıkanma moduna sürükleyebileceği belirtiliyor. EOS ağı aslında bir bakıma bedava para basma makinesi olarak kullanılmakta ve 31 Ekim tarihinden önce önde gelen yatırımcıların birçoğu CPU, RAM ve NET. gibi ağ kaynakları satın aldılar. CPU kullanımı EIDOS airdrop’unun başlamasından sonra ise %10.000 arttı ve bunun en büyük sebebi ağ kaynakları alımında görülen artış olarak açıklanabilir.

İçerik Rehberi

EIDOS Fiyat Dalgalanması

Yani EOS balinaları ve büyük çaplı hisse sahipleri ucuz işlemci gücüyle EIDOS alıp, bunu borsadan USDT karşılığında satabilirler. EIDOS’un piyasa değeri de bu olayın başlamasından sonra 0,056 dolardan 0,021 dolara düşerek aslında sert bir volatilite yaşandığını da kanıtladı. Düşüşün ortaya koyduğu bir başka gerçek ise EIDOS’un yüklü miktarda satış baskısına maruz kalması oldu.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
ETİKETLER