Reklam

Entegrasyon Duyurusuyla Altcoin’in Fiyatı 5 Günde %30 Yükseldi!

THORChain entegrasyonu duyurusuyla Cosmos ağının yerel varlığı ATOM, Temmuz'un ilk beş gününde yüzde 30'dan fazla yükselerek dikkatleri üzerine çekti.
17:20
5 Temmuz 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Layer 1 Blockchain’i Cosmos (ATOM), Temmuz ayının ilk beş gününde yaptığı yüzde 30’luk yükselişle dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Altcoin’in etkileyici yükselişine popüler ve önde gelen DeFi protokollerinden biri ile başlatılacak olan entegrasyon güç verdi.

THORChain Entegrasyonu

5 Temmuz’da Cosmos projesinin yerel varlığı ATOM token’ının en popüler ve önde gelen DeFi protokollerinden biri olan THORChain’e (RUNE) entegre edileceği biliniyordu. Bu entegrasyonun ardından kullanıcılar, köprüler veya wrapped çözümleri kullanmadan Bitcoin, Ethereum ve THORChain’in desteklediği diğer herhangi bir kripto para için ATOM token’ı doğrudan kullanma fırsatı bulacak.

Ağa ATOM desteğini getirme kararı, başlangıçta THORChain‘in piyasaya sürülmesinden dört yıl sonra, ana ağda (mainnet) çalışmaya başladığı 23 Haziran’da duyuruldu. DeFi protokolü ekibi, aynı zamanda önemli kripto para projelerinden biri olan Avalanche’ın (AVAX) da entegrasyonunu da duyurdu.

ATOM’un THORChain ekosistemine entegrasyonu, Cosmos’un token’ının cirosunda çoklu oranlarda yükselişin yanı sıra orijinal BTC ve ETH ile sorunsuz değişimin önünü açıyor. THORChain kısmen Cosmos SDK üzerine kurulmuş olsa da, ATOM entegrasyonu şimdi gerçekleşiyor.

ATOM’un Etkileyici Yükselişi

Dikkatli yatırımcılar, son zamanlarda ATOM’un hızla yükselişini farketmiş durumdaydı. Öyle ki, altcoin, Temmuz’un başından bu yana yüzden 30’dan fazla ve THORChain entegrasyonunun duyurulmasının ardından ise yüzde 42’den fazla yükseldi.

Diğer şeylerin yanı sıra, ATOM’un fiyatındaki etkileyici yükseliş, Cosmos’un bu yıl Cosmos Hub’ın güvenliğini ve bir bütün olarak ekosistemin performansını önemli ölçüde artıran Interchain Security protokolüne geçişinin duyurulmasıyla da desteklendi. Tüm bunlarla ATOM’un temeli daha da güçlenmiş oldu.

THORChain (RUNE) tarafında ise şimdi Avalanche (AVAX) entegrasyonunun yanı sıra, uzun zamandır beklenen çapraz zincir borsalarının Trust Wallet’a (TWT) entegrasyonunun bu ay içinde piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar