En Büyük Ethereum Balinaları, 50 Trilyon Shiba Inu Varlığına Sahip! Olası Etkileri Ne Olur?

Shiba Inu, 1 milyon kullanıcının kıyısında bulunurken bazı balinalar büyük SHIB varlıkları ile dikkat çekiyor.
15:48
24 Kasım 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Balinalar, dev boyuttaki fonlarını kripto paralara taşıyarak piyasalardaki eğilimi etkileyebilen katılımcılardır. Kripto para endüstrisinde balinaların yüksek yüzdeli alım işlemleri olumlu bir etki olarak kabul edilir.

Kripto para piyasasının dev katılımcıları, neredeyse 50 trilyon Shiba Inu token’a sahip durumdalar ve aktif olarak işlem yapmaya devam ediyorlar. Bu oranın SHIB için önemi nedir?

Balinaların Shiba Inu İlgisi

Shiba Inu, 1 milyon kullanıcının kıyısında bulunurken bazı balinalar büyük SHIB varlıkları ile dikkat çekiyor. Genel piyasa faaliyetine göre balinaların pozisyon değiştirmesinin nedeni SHIB performansından ziyade piyasadaki düzeltme eğilimidir. Shiba Inu varlıklarını satan yatırımcıların yanı sıra bu yıl yaklaşık %1.000 büyüme ile token’a yatırım yapmak isteyen bazı balinalar da var.

Medyaya yansıyan son resmi verilere göre anonim bir cüzdan 36 milyon dolar değerinde Shiba Inu çekmişti. Şu anda en büyük 1.000 Ethereum cüzdanı, mevcut günlük işlem hacminin yaklaşık %400’ünü temsil eden 48.8 trilyon SHIB token’ı elinde tutuyor. Aynı zamanda herhangi bir borsada büyük satış emri izlenmediği için balinalar oldukça sabırsız.

Shiba Inu Fiyat Performansı

Shiba Inu, tüm zamanların en yüksek seviyesini kaydetmesinin ardından %50 düşüş yaşadı. Bununla birlikte güne %6 kayıpla devam eden SHIB, bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 0.000038 dolar seviyelerinden alım satım işlemi görüyor. Öte yandan popüler meme coin etrafındaki topluluk faaliyetlerine bakıldığında birçok piyasa katılımcısı, kaydedilen ATH’den bu yana sosyal hacim ortalamalarında geride kalan Shiba Inu’ya ilgisini kaybetmiş gözüküyor.

Dogecoin katili olarak kendini tanıtan SHIB; NFT koleksiyonu, DEX projesi ve güncelleme gündemiyle büyük bir hype çemberinin merkezinde yer almıştı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar