X


En Büyük Altcoin Ethereum’da Yeni Rekor: ETH 4.000 Doların Üzerinde!

Piyasanın en büyük altcoin’i konumunda yer alan Ethereum bugün yaşadığı artış ile hayatında ilk kez 4.000 doların üzerine çıktı. 
07:43
10 Mayıs 2021

Piyasa hacmi bakımından en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum (ETH), tarihinde ilk kez 4.000 doların üzerine yükseldi ve fiyat 4.076 dolar ile yeni bir rekora imza attı. ETH’un artışının yanı sıra lider kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) de uzun zaman sonra 59.000 doların üzerine çıktığı görülüyor.

Ethereum’da Yeni Rekora

Geçtiğimiz günlerde hayatında ilk kez 3.000 doların üzerini gören Ethereum bugün de hayatında ilk kez 4.000 doların üzerini görerek analistlerin ve yatırımcıların fiyat beklentilerini adım adım karşılıyor.

Yazının yayına hazırlandığı sırada 4.062 dolar seviyesine işlem gören Ethereum yaşadığı bu son artış ile yılbaşından bu yana %460’ın üzerinde yükseliş kaydetmiş oldu. Buna ek olarak ETH’nin piyasa değerinin de 468,8 milyar dolar bandında olduğunu hatırlatmak gerek.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Ethereum’un çeşitli geliştirme adımlarının arka arkaya atılması ve Temmuz ayında London güncellenmesinin uygulanacak olması fiyat üzerinde oldukça etkili. Ancak son rallinin varlık yönetimi firması VanEck’in Ethereum ETF haberi ile geldiği düşünülüyor.

Öte yandan bu yıl, Kanada’da dört Ethereum ETF’i başlatıldı. İlk üçü Nisan ortasında, Evolve ve CI Global Asset Management Purpose tarafından piyasaya sürüldü ve ilk haftalarında 138 milyon dolarlık işlem hacmine ulaştılar. Dördüncü Kanadalı Ethereum ETF’si geçen ayın sonunda 3iQ tarafından başlatıldı.

Bitcoin Fiyatı

14 Nisan’da 64.800 dolar ile kendisine yeni bir rekor seviye belirleyen Bitcoin, daha sonra yaşadığı sert düzeltme ile 46.900 dolar seviyesine kadar geri çekildi. Ancak burada alıcılar fiyatın daha fazla düşmesine izin vermedi ve bugün uzun süre sonra fiyat yeniden 59.000 doların üzerine yükseldi.

Yazının yayına hazırlandığı sırada Bitcoin fiyatı 59.166 dolar seviyesinde iken BTC piyasa değeri de 1,1 trilyon doların üzerinde seyrediyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar