X


Elon Musk Twitter’da Dünya Gündeminde

Elon Musk'ın paylaştığı tweet'ler eleştirilere maruz kaldı.
12:50
11 Şubat 2021

Gezegenin en zengin adamı Elon Musk, sanılanın aksine tüm zamanını Doge Coin’i düşünerek geçirmiyor.

Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk’ın kripto paralarla ilgili tweetleri, birtakım yatırımcılar ve düzenleyiciler tarafından eleştirildi. Eleştirilere Twitter üzerinden cevap veren Musk, açıklamalarında şunları kaydetti : “Doğrusunu söylemek gerekirse, tweet’lerim gerçek dünyayı temsil etmiyor. “

Elon Musk Twitter Gündemini Domine Ediyor

Dünyanın en zengin adamı ve aynı zamanda SpaceX ve Tesla CEO’su Elon Musk, kripto paralarla ilgili tweetleri dünya gündemine oturdu. Geçtiğimiz gün Elon Musk, oğluna Dogecoin aldığını bir dizi tweet’le açıklamıştı.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Aynı gün, Musk bir paylaşım ile Mt. Gox’a atıfta bulunarak yatırımcılara tüm paralarını bir borsada tutmaktan kaçınmalarını tavsiye etti. Geçtiğimiz hafta da Freewallet adlı kripto para cüzdanını eleştiren Musk, Freewallet uygulamasına berbat demişti. Freewallet üzerinden eleştirilerine devam eden Elon Musk, size özel anahtarlarınızı vermeyen hiçbir kripto para cüzdanına güvenmeyin demişti.

Hafta başında ise Tesla 1,5 milyar dolarlık Bitcoin aldığını duyurmuştu. Tesla’nın bu önemli adımından sonra, diğer büyük şirketler Bitcoin ve kripto para birimleriyle ilgili çalışmalar başlattı.

Tweet’lerden Dolayı Musk’ın Başı Ağrıyabilir

ABD Menkul Kıymetler Borsası (SEC) cezalandırma kurulu eski şube müdürü Doug Davison, Elon Musk’ın Twitter paylaşımlarından dolayı başını belaya sokabileceğini söyleyerek şunları kaydetti :

Elon Musk’ın tweet’leriyle birlikte piyasada dalgalanmanın yaşanması ve sonuçları hakkında ABD Menkul Kıymetler Borsası (SEC) bir soruşturma başlatabilir.

Multi milyarder ve girişimci Elon Musk, ABD Menkul Kıymetler Borsası (SEC) soruşturmalarına hiç de yabancı değil. Musk, 2018’in Eylül ayında dolandırıcılık suçlamalarından 20 milyon dolar ceza ödemişti.

Ek olarak, son günlerin en popüler uygalamalarından Clubhouse’da yayınlara katılan Elon Musk, Mars araştırmalarından, Bitcoin, Dogecoin ve kripto para piyasasına kadar bir çok konu hakkındaki açıklamalarıyla gündem olmaya devam ediyor. Kripto para birimleriyle geçmişte de yakından ilgilenen Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, favori kripto para biriminin Dogecoin olduğunu bir çok kez dile getirmişti. Elon Musk’ın Bitcoin ve piyasa hakkındaki yorumları, kripto piyasasının amirali Bitcoin (BTC)’i tarihinin en yüksek seviyesini görmesinde etkili olmuştu.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar