Elinde Bu Altcoin’den Bulunanlar Dikkat! Ünlü İsim Bombayı Patlattı: Kaybedecek!

Chia Network'ün başkanı Gene Hoffman, kişisel Twitter hesabından yaptığı açıklamalarda Ripple davasında kazanan tarafın ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) olacağını öne sürdü.
11:08
27 Şubat 2023
Okuma Süresi: 2 Dakika

Chia Network’ün başkanı Gene Hoffman, kişisel Twitter hesabından yaptığı açıklamalarda Ripple davasında kazanan tarafın ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) olacağını öne sürdü.

“SEC, Ripple Davasını Kazanacak”

Gene Hoffman’ın SEC karşısında Ripple’ın yasal savaşı kaybedeceğine dönük açıklamaları bir Twitter kullanıcısının SEC Başkanı Gary Gensler‘in en büyük kripto para Bitcoin (BTC) dışındaki diğer tüm kripto paraları menkul kıymet olarak gördüğünü ilan etmesi karşısında Chia Network yerel varlığı XCH’nin akıbetinin ne olacağına dönük bir soru yöneltmesinin ardından geldi.

Hoffman, Chia Network’ün yerel varlığı XCH‘nin bir menkul kıymet olmadığını ve şirketinin Chia Network’ün öz sermayesinin kaydını yapmayı planladığı yanıtını verdi. Bunu yapmamayı tercih edenlerin aksine bunun tamamen yasal olduğunun altını çizdi. Bununla birlikte, Ripple’ın eski geliştirici ilişkileri direktörü Matt Hamilton, öz sermaye kaydı yaptırsa dahi SEC’in Ripple’ın peşine düşeceğini, bunun bir çözüm olmayacağını belirtti. Hamilton’ın bu yanıtına karşılık veren Hoffman, Ripple’ın hisse kaydı yaptırmadan XRP satarak büyük bir hata yaptığını söyledi. Token/Coin satışı yapılmaması durumunda bunun bir menkul kıymet olarak kabul edilemeyeceğini de ekledi. Ayrıca Chia Network’ün XCH’ye sahip olduğunu ancak hiçbir zaman herhangi bir token satışı yapmadığına dikkat çekerek XCH’nin tüm ticaretinin token farming’i yapanlardan geldiğini ekledi.

Hamilton’a, Hoffman’ı SEC’in ikincil piyasa satışlarını da menkul kıymet olarak nitelendirmek istediğinden dolayı Ripple davasını yakından takip etmeye devam etmesi konusunda uyarması ise dikkat çekti. Ancak Hoffman, gerçeklerin farklı olduğunu ve yöntemlerinin Ripple’ın yaptığı hatayı yapmamak için özel olarak tasarlandığını belirtirken, SEC ile token’ın düzenleyici statüsü hakkında herhangi bir görüşme yapmadığını ve XCH’nin kesin olarak bir menkul kıymet olmadığına inandığını belirtti.

Hoffman’ın açıklamaları, Chia Network’ün yasal olarak sorunsuz olduğundan emin olduğunu ve Ripple – SEC davasında kazanan tarafın SEC olacağından emin olduğunu gösteriyor.

SEC’in Açtığı Davalar ve Kripto Para Düzenlemeleri

Başkan Gensler, Bitcoin dışındaki diğer tüm kripto paraları menkul kıymet olarak gördüğünü açıklasa da SEC’in kripto para sektörü üzerinde menkul kıymet düzenlemesine ilişkin tutumu net değil. Bu noktada ABD’li düzenleyici kurumun Ripple gibi kripto para sektörünün büyük oyuncularına açtığı ve devam eden davalar sektörün düzenlenmesi konusunda oldukça kritik olarak görülüyor. Ripple – SEC davasında kazanan tarafın SEC olması halinde altcoin’ler üzerindeki düzenleyici baskının artacağı değerlendiriliyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar