X


Duyarlılık ve Büyüme Işığında İlk 20 Altcoin!

Paul Barron Network, tamamen duygu ve büyüme verilerine dayanarak ilk 20 kripto para birimini listeledi ve takipçileriyle paylaştı.
19:54
26 Ocak 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto para ve Blockchain ile teknolojinin geleceğine odaklanan ünlü bir Youtube kanalı olan Paul Barron Network, tamamen duygu ve büyüme verilerine dayanarak ilk 20 altcoin’i listeledi. Oldukça farklı görünümüne sahip bu listeye bir göz atalım…

İlk 10’da Hangi Altcoin’ler Var?

Terra (LUNA) Paul Barron Network sıralamasında bir numarada yer alıyor. Bunun yanında Avalanche (AVAX) ikinci sırada yer alırken, Cosmos (ATOM) üçüncü konumda bulunuyor. Bu üç altcoin sıralamaları sıkı bir şekilde ellerinde tutarken analistlere göre yatırımcılar özellikle Cosmos’a dikkat etmeli. Çünkü Cosmos büyüme puanları kategorisinde en yüksek puanı alan altcoin olarak nitelendiriliyor.

Öte yandan Chainlink (LINK) dört numaraya, Hedera (HBAR) ise beş numaraya yerleşiyor. Bu noktada yapılan açıklamalara göre HBAR’da biraz yumuşama görülüyor. Bu da HBAR’ın bir düşüş yaşayabileceği yorumlarının yapılmasına sebep oluyor.

Büyüme puanlarına bakıldığında Cardano’da ve Fantom’da da (FTM) bir miktar yumuşama olduğu ifade ediliyor. Dolayısıyla ADA ve FTM yatırımcılarının da temkinli olması tavsiye ediliyor. Bu iki kripto para birimi sırasıyla listede altıncı ve yedinci sıralarda yer alıyor. sekizinci sırada yer alan Binance Coin yer alırken dokuzuncu sırada yer alan Polkadot yatırımcılarının da bu verilere göre temkinli olmasında fayda var. İlk on sıralamasının ise Polygon (MATIC) ile kapandığını görüyoruz.

İlk 20’ye Girmeyi Başaran Altcoin’ler

Bu noktada Helium’un (HNT) 11. sırada yer aldığını görüyoruz. Analistlere göre büyüme de HNT ciddi bir başarı elde etmiş durumda. Elrond (EGLD) ise sıralamada 12. sırada kendisine yer buluyor ve EGLD’nin fiyat hareketlerinin şu anda net bir veri vermediği ifade ediliyor. Bunun yanında Algorand (ALGO) 13. sırada yer alıyor.

Arweave (AR) %72,25 duyarlılıkla listeye giriyor. Ripple’da (XRP) ise hala bir yumuşama olsa da büyüme oranlarının XRP’yi yukarı taşıdığı görülüyor ve XRP 15. sırada yer alıyor.  OMG Network (OMG) 16. sırada kendisine yer bulurken, Solana (SOL) 17., Metis DAO 18., Near Protocol (NEAR) 19. ve Tezos (XTZ) 20. sırada yer alıyor.

Analistlerin açıklamalarına göre şu anda piyasada düşüş yaşansa da bahsi geçen 20 altcoin’in yeni ortaklıklar gibi pek çok önemli haberinin bulunması yatırımcıların dikkatini çekiyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar