reklamı kapat

Dünya Devi Bosch, IOTA’ya Yatırım Yapacak

12 Şubat 2018
  • Sevinç K. EroğluSevinç K. Eroğlu

Son dönemde kripto para değerlerinde yaşanan düşüşten sonra bu hafta kripto para piyasası az miktar da olsa yükseldi.  Yapılan tüm spekülasyonlara rağmen, hala hatrı sayılır bir piyasa değerine sahip olan kripto paraların bu başarısı, aslında gelecek teknolojisini içinde barındırıyor olmasından geliyor. Bu teknoloji dünyaca ünlü sanayi firmalarının da dikkatini çekmeye başladı.

Son olarak küresel dev şirket Bosch, IOTA’ya yatırım yapacağını duyurdu.  Yapılacak bu yatırımla 131 yıllık dev şirket eski iş modelini yeniden düzenlemek istiyor. Ayrıca Bosch, IOTA’yı mikro ödemeler için harika bir yol olarak görüyor.

Bosch-IOTA ortaklığını uzun vadede izlemek çok ilgi çekici ve heyecanlı olacak. Çünkü bu ortaklık sayesinde kendi kendine sürülen otomobillerden oluşan “akıllı otoyollar” hayal etmek mümkün. Ya da daha hızlı otomobilleri, daha güvenli bir şekilde ve yakıt tasarrufu yaparak hareket ettirebilmek gerçek olacak.

Bunlar ilk akla gelen Bosch-IOTA ortaklığı sayesinde yakın gelecekte karşımıza çıkabilecek uygulamalardan sadece bir kaçı. Belki de Bosch bu ortaklık vasıtasıyla tüm dünyaya bu teknolojinin gerçek değerini gösterecek.

Öte yandan bu ortaklık sayesinde IOTA’nın piyasadaki değeri de tekrar olumlu yönde etkilenecektir.

Kaynak: CCN.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.