X


Dogecoin, Floki Coin, Pitbull Coin ve Baby Doge Coin Son Durumu

Piyasadaki son düşüş evresinde büyük zarar gören meme coin'ler yaralarını sarmak adına yatırımcıların sermayesini bekliyor.
14:25
23 Ocak 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Meme coin kavramını kripto ekosistemine tanıtan Dogecoin, birçok kopya projenin doğmasına yol açtı. Bu bağlamda Floki Inu, Pitbull Coin ve Baby Doge Coin gibi köpek temalı kripto paralar karşımıza çıktı. Piyasadaki son düşüş evresinde büyük zarar gören meme coin’ler yaralarını sarmak adına yatırımcıların sermayesini bekliyor.

Dogecoin ve Floki Inu

En popüler meme kripto para birimi Dogecoin, bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 0.1390 dolardan alım satım işlemi görüyor. Genel piyasa trendinin kızıla bürünmesi ile birlikte kayıplarında büyük yara alan DOGE, toparlanma belirtisi gösteriyor. Öte yandan Elon Musk’ın köpeğinden esinlenilen Floki Inu Coin, 0.000051 dolardaki seyrini sürdürüyor.

Elon Musk’ın birebir etkisi olan bu meme coin’ler şu anda uyku modunda olsalar da milyarder ismin herhangi bir tweet’i işlem hacmini %100’e varan yükselişlere itiyor. Tesla’nın Dogecoin’i bazı ürünleri için ödeme seçeneklerine eklemesi DOGE’u önemli derecede yukarı fırlatmıştı.

Pitbull Coin ve Baby Doge Coin

Pitbull Coin yatırımcılarının göz önünde bulundurması gereken bir numaralı faktör varlığın arzıdır. Sınırsız arz ile Pitbull Coin’in önüne büyük set çekiliyor. Buna rağmen birçok sıfırı fiyattan silerek yol kateden PIT token, düşüş ivmesini hisseden kripto paralardan oldu. PIT token, bu yazının kaleme alındığı sırada 0.00000000098 dolar noktalarından alınıp satılıyor.

Dogecoin hayranlarının yarattığı bir proje olan Baby Doge Coin, bir haftalık süreçte önemli derecede düşen kripto varlıklarından biri oldu. Dogecoin’in eksik yönlerini ele alan proje geliştiricileri tamamen topluluğa bağlı bir yol haritası belirledi. BabyDoge’nin önümüzdeki dönem planları arasında ise merkezsiz borsa, kripto para destekli ödeme kartı, NFT pazar yerine sahip bir ekosistem yer alıyor. BabyDoge, 0.000000004516 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar