Dikkat! Santiment’ten Kritik Terra Luna Classic (LUNC) Uyarısı: Devam Edecek

Terra Luna Classic (LUNC) piyasaya meydan okumaya devam ederken, kripto veri şirketi Santiment'ten kritik bir açıklama geldi. 
17:45
28 Eylül 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Terra Luna Classic (LUNC) piyasaya meydan okumaya devam ederken, kripto veri şirketi Santiment’ten kritik bir açıklama geldi.

Santiment: Volatilite, Hafta Boyunca Devam Edecek!

En iyi 2.000 kripto para biriminin faaliyetlerini izleyen veri platformu Santiment, Terra Luna Classic‘in (LUNC) bir hafta boyunca büyük bir volatilite yaşayacağını belirtti. Kritik açıklama, Binance’in LUNC spot ve marj işlem ücretlerinde yakım mekanizmasının uygulandığını duyurmasından sonra geldi. Tahminlere göre, Binance bir yılda 1.2 trilyon LUNC yakacak. Duyuruyu takiben, LUNC %30’dan fazla değer kaydetmişti. Binance duyurusu, LUNC fiyatının 0,0031 dolarına kadar yükselmesine neden oldu. Altcoin, an itibariyle 0.0030 dolardan işlem görüyor. Son zamanda birçok müjde veren platform, yüksek volatilite yaşıyor. Volatilite, kriptopara fiyatlarının kısa sürede hızla yükselmesi ya da düşmesi durumunda gerçekleşen fiyat dalgalanmalarını tanımlamak için kullanılan bir terimdir.

Fiyattaki hareketlileğe dikkat çeken Santiment, Biinace’ın duyurusunun Terra Classic yatırımcıları için olumlu bir gelişme olduğunu belirtti. Terra Classic topluluğu, 60 milyar doların buhar olduğu büyük çöküşün ardından LUNC ve USTC’yi küllerden yeniden canlandırmak için çaba sarf ediyor. Topluluk, token’ların dolaşımdaki arzını azaltmak yeni girişimlerde bulunmaya devam ediyor.Milyarlarca LUNC’un yakmasına rağmen, topluluk, LUNC yakma oranını artırmak için altcoin’i içeren tüm zincir içi işlemler için % 1,2’lik bir yakım uyguladı. Şimdiye kadar, birkaç borsa, LUNC fiyatına da olumlu katkıda bulunan yakım teklifini uyguladı.

Analistten Önemli LUNC Açıklaması!

LUNC’nin fiyatı, topluluğun yakım planının açıklanmasından sonra bu ayın başlarında neredeyse %180 artarak, Mayıs ayındaki çöküşten bu yana en yüksek fiyatı olan 0,005888 dolara ulaştı. Ancak, LUNC fiyatı Salı günü büyük fiyat artışları görene kadar düşmeye başladı. Bazı analistlere göre LUNC yatırımcılar için büyük bir risk teşkil ediyor. Santiment geçtiğimiz hafta LUNC fiyat hareketinin Dogecoin’e (DOGE) benzediğini bildirmişti.

Önde gelen teknik analistlerden Micheal van de Poppe’ye göre, LUNC’un 1 doları ulaşması imkansız. Bitcoin (BTC) ve altcoin’lerin yeni zirvelere ulaiabilmesi için Fed’in niceliksel sıkıştırma ve faiz artırımlarına son vermesi gerekiyor. Bazı analistler, uzun vadede kripto paraların yeniden eski parlak günlerine döneceğini düşünüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar