reklamı kapat

Dikkat: Analist Önde Gelen Altcoin İçin Yüzde 70 Düşüş Bekliyor

Chainlink yüzde 70 düşüş yaşayıp 1 dolar seviyesine inebilir.
20:00
7 Mayıs 2020

Son günlerde en çok konuşulan kripto para Bitcoin (BTC) olsa da BTC/USD işlem çiftinin 9.400 dolara kadar çıkmasını sağlayan hareketi öncesinde sektörün en popüler kripto para birimlerinden birisi olan ve yükselişi ile herkesi şaşırtan Chainlink (LINK) de ciddi anlamda gündeme oturdu.

Bitcoin yılın başından bu yana %20 gibi bir artış elde etse de LINK’in yılın başından bu yana %100 ve üzerinde artış yakaladığı biliniyor. LINK’in bu başarısı sadece FOMO’dan kaynaklanmadı ve uzmanlar özellikle bunun MakerDAO ekosistemine girmesinin yükselişi tetiklediğini ifade ediyorlar.

Chainlink Sert Düşebilir

LINK’in toplam piyasa değerinin 1 milyar dolar üstüne çıkması da yükselişin bir süre daha devam edeceğinin düşünülmesini sağladı. Ancak daha önce yaptığı başarılı kripto para analizleri ile tanınan Crypto Capo, yakında LINK için sert bir düşüş görebileceğimizi belirtti. Capo, LINK’in %70’lik düşüş ile 1 doların bile altına inebileceğini vurguladı.

Analistin LINK için yayınladığı aşağıdaki grafikli tahminine bakıldığında, 3,67 dolardan sert bir düşüş yaşanabileceği görünüyor. Bu da LINK’in analistin belirlediği seviyeye göre 3,67 doların üstünde kalması gerektiğini gösteriyor. Bu yazının kaleme alındığı an itibariyle LINK’in 3,60 dolardan işlem görmesi ise düşüşün çoktan başlamış olabileceği anlamına geliyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.