X

Dev Kripto Para Borsasının Kartı, Artık BTC ve XLM Veriyor

Coinbase Card'ın yeni özelliği duyuruldu.
09:22
29 Ekim 2020

ABD’nin lider kripto para borsası Coinbase, borsalar arasında artan rekabette öne geçmek için adımlarını hızlandırma kararı almış gibi gözüküyor. Hala en büyük kullanıcı tabanına sahip olan Coinbase kripto para borsası kendi banka kartı için çok önemli bir adım daha attı.

coinbase kripto para

İlgili banka kartı ilk olarak 2019 yılının Nisan ayında İngiltere’de kullanıma sunulmuştu. Daha sonra Avrupa bölgesinde de kullanıma açılan Coinbase Card, şimdi ise zoru başararak ABD pazarına girmeyi hedefliyor.

Coinbase Kullanıcıları BTC ve XLM Kazanacak

Coinbase Card, İngiltere ve Avrupa’daki kullanıcılara kullanım karşılığında herhangi bir puan veya ödül vermiyor. Ancak ABD içerisinde 2021 yılında kullanıma alınacak olan kartın kullanıcıların harcamalarının %1’i oranında Bitcoin (BTC) veya %4’ü oranında Stellar (XLM) vereceği duyuruldu.

Coinbase bunu büyük bir dönüm noktası olarak ifade ederken isteyenlerin normal kripto paraların yanı sıra USDC gibi stablecoin’leri de kullanabilecekleri belirtilmekte.

Kullanım karşılığında belirli oranda BTC veya XLM kazandırması, zaten büyük kolaylık sağlayan Coinbase menşeli kartın kullanımını büyük oranda artırabilir. Özellikle bu kartın kahve veya marketten herhangi bir şey almak için bile kullanılabilecek olması, kripto paraların genel kabulüne katkı sağlayabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar