reklamı kapat

Dev Fon, Bitcoin Yerine Hangi Kripto Paraları Alacağını Açıkladı

Panxora'nın yeni fonu hangi kripto paralara yönelik olacak?
15:49
23 Eylül 2020

Sektörün en bilinen fon yönetim ve danışmanlık şirketlerinden birisi olan Panxora, birçok kurumsal yatırımcının ve fonun aksine lider kripto para birimi Bitcoin’e (BTC) değil, farklı kripto paralara yüklü yatırım yapmak istediğini açıkladı. Panxora tarafından yayınlanan açıklamada yeni oluşturulacak bir fon ile 50 milyon dolara kadar yatırım toplanmasının hedeflendiği ve bunun DeFi sektörüne ait kripto paralar için kullanılacağı belirtildi.

DeFi, kesinlikle 2020 yılına damga vuran unsurların başında geliyor. İlk olarak Compound ve Balancer gibi kripto para projeleri ile adından söz ettiren DeFi alanı şimdi ise MEME ve bunun gibi NFT odaklı kripto paralarla gündemde. Oldukça riskli bir alan olan DeFi sektörü yine de yatırımcıların ciddi kazançlar elde ettiği bir piyasaya dönüştü.

DeFi Yatırımı Risk Taşıyor Mu?

Bu ayın başlarında DeFi projelerine yatırılan kripto paraların toplam değerinin 13 milyar dolara ulaşması ise sektördeki isteğin ve iştahın ne kadar fazla olduğunu gösteriyor. Ancak yine de bazı DeFi projelerinin fiyatlarında ciddi düşüşler yaşandı ve sektörün bir tarafı paniğe kapılıp ciddi zararlar etmişken, diğer tarafı hala kazanmaya devam ediyor.

Bu sebeple aslında kurumsal yatırımcıların DeFi yatırımı yapması oldukça riskli olarak görülüyor. MicroStrategy’nin Bitcoin yatırımı yapmasından sonra şirket çok fazla övgü alsa da Panxora’nın bu karar sonrası çok fazla eleştirileceği tahmin edilmekte.


Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.