X

Dev Ethereum Balinası, 28 Milyar Shiba Inu Satın Aldı: Balinaların SHIB İlgisi

Ünlü balina Gimli, Shiba Inu'da görülen fiyat düşüşünün ardından varlıklarını popüler meme token'a çevirdi.
16:05
3 Aralık 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Whale Stats verilerine göre ünlü Ethereum balinası Gimli, 28 milyar Shiba Inu satın aldı. Kripto para piyasasında kaydedilen geri çekilme evresinin akabinde dev balina, fonlarını Shiba Inu’ya aktardı. Gimli, ATH seviyesinin %50 gerisinde konumlanan Shiba Inu‘yu cüzdanına ekledi.

Gimli, Shiba Inu Varlıklarını Artırdı

Ünlü balina Gimli, Shiba Inu‘da görülen fiyat düşüşünün ardından varlıklarını popüler meme token’a çevirdi. Fiat para cinsinden tam karşılığı 1.1 milyon dolar olan 28 milyar Shiba Inu, Gimli adlı balinanın adresine aktarıldı. Bunun yanı sıra 30 Kasım tarihinde anonim balinanın 1 milyon dolar değerinde 24.8 milyar SHIB token daha satın aldığı kayıtlara yansıdı. Gimli, toplamda 52.9 milyon dolar değerinde 1.2 trilyon Shiba Inu’ya sahip.

Öte yandan Gimli’nin aksine en büyük 1.000 Ethereum adresi, varlıklarını diğer token’lara taşıyor. Shiba Inu hakimiyeti, en büyük 1.000 Ethereum balinası arasında düşerken diğer varlıkların oranı artıyor. Balinaların Shiba Inu ilgisi devam ediyor ancak metaverse tabanlı kripto paraların şu anda trend olması, rakiplerin çoğaldığı anlamına geliyor.

Shiba Inu, Yükselişi Devam Ettirmek İstiyor

Popüler kripto para borsası Kraken, gecikmeli de olsa Shiba Inu listeleme sözünü tuttu. Geçtiğimiz günlerde gerçekleşen listeleme, meme token’a %40’lık bir ralli kazandırdı. Hype tabanlı token, rüzgarı arkasına alarak kısa sürede 0.000050 dolar seviyelerine tırmandı. Ancak pump hareketini dump izlerken SHIB, bu yazının kaleme alındığı sırada 0.000040 dolar seviyelerinde tutunmak adına mücadele veriyor.

Shiba Inu, bir meme token’dan daha fazlası olmak adına metaverse tabanlı proje gerçekleştireceğini açıkladı. Shiba Inu, daha önce DEX, NFT koleksiyonu ve çeşitli projelerini hayata geçirmişti. Metaverse adımının başlangıcı ise popüler meme token’a yatırım yapan insanların başka umut kaynağı olarak görünüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar