X

Dev Borsa Üç Yeni Kripto Parayı Daha Listeledi

Dev borsanın DeFi furyası bitmiyor.
15:41
13 Eylül 2020

ABD’nin en büyük kripto para borsalarından birisi olan ve iki ünlü isim tarafından kurulan Gemini, DeFi çılgınlığına üç yeni kripto para ile devam ediyor. Gemini’nin kurucu ortaklarından Tyler Winklevoss tarafından yapılan açıklamada PAX Gold (PAXG), Amp (AMP) ve Compound (COMP) kripto para birimlerinin 15 Eylül tarihinden itibaren borsaya yatırılabileceği vurgulandı.

Gemini söz konusu üç kripto paraya ve DeFi projesine karşı ABD Doları işlem çiftini kullanıma sunacak. ActiveTrader platformu ve API bağlantıları ile yapılacak olan bu alım satımlar yatırımcılara ek bir güvence de sunuyor. Kripto para borsası buna ek olarak 12 kripto para için hem depolama hem trading, 13 kripto para için ise sadece depolama güvencesi sunacak.

PAXG, COMP ve AMP Listelendi

Gemini tarafından yapılan açıklamada bu üç kripto para biriminin gelen talep doğrultusunda listelendiği belirtildi. Borsanın yeni varlıkları onaylamak ve listelemek için de ABD’nin finansal regülatörlerinden NYDFS ile işbirliği yaptığı belirtildi.

Gemini’nin sahip olduğu regülatör desteği kesinlikle borsayı bu kripto paraları listeleme konusunda avantajlı bir duruma getiriyor.

DeFi kripto para birimleri son günlerde inanılmaz yükselişler elde etmekte ve 41.000 dolara kadar çıkan YFI de bunun en büyük örneği.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar