reklamı kapat

Dev Bankadan Ripple Yatırımcılarını Endişelendiren Hamle

Goldman Sachs, MoneyGram hisselerini satmaya başladı.
18:44
13 Ağustos 2020

ABD’nin en büyük yatırım bankalarından birisi olan Goldman Sachs, Ripple’ın en kilit ortaklarından olan MoneyGram’a çok sert bir darbe indirdi. MoneyGram dünyanın en çok kullanılan para transfer şirketlerinden birisi olarak biliniyor ve Ripple bu ortaklık yüzünden her çeyrekte MoneyGram’a belli bir ücret ödüyor.

Ripple Ortağının Hisseleri Satış Baskısı Yiyor

Goldman Sachs ise yeni yayınladığı bir açıklamada MoneyGram hisselerini satışa çıkardığını ve yaklaşık olarak 6 milyon dolarlık hisse senedi sattığını duyurdu. Toplamda 14.000 D Serisi hisse satan Goldman Sachs bu hamlesi ile birlikte aslında MoneyGram’a artık güvenmediğini göstermiş oldu.

Goldman Sachs’ın 5 Ağustos ve 10 Ağustos tarihleri arasında bu satışı gerçekleştirdiği ve Nasdaq üzerinden bu işlemi yaptığı ifade ediliyor. Texas merkezli bir şirket olan MoneyGram 2018 yılının Ocak ayından beri Ripple ortağı olarak bilinmekte.

MoneyGram 2019 yılının ikinci çeyreğinden bu yana Ripple’dan yaklaşık olarak 40 milyon dolarlık ödeme aldı ve bunun “piyasa geliştirme ücreti” olduğu ifade edildi.

Ripple, MoneyGram’a gönderdiği bu fonlar yüzünden çok sert bir şekilde eleştirilmekte olsa da bu ücretlerin normal olduğunu savunmakta. Goldman Sachs’ın yaptığı bu satış ise XRP yatırımcılarının daha da fazla endişelenmesine neden olabilir.

Ripple‘ın en büyük ortaklığı olarak bilinen MoneyGram’ın düşüşe geçmesi, kesinlikle XRP fiyatı ve Ripple için iyi bir haber olmayacaktır.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.